Мобільний додаток

Бурковський: близькість до лінії розмежування впливає на "радикальність" поглядів щодо вирішення питання Донбасу

14.02.2019 р., 14:12
Дані соціологічних досліджень свідчать, що кількість прихильників радикального вирішення конфлікту на Донбасі зростає по мірі віддалення від лінії зіткнення.  Про це в ефірі Українського радіо в програмі Сьогодні.Вдень повідомив керівник Центру досліджень проблем Російської федерації Національного інституту стратегічних досліджень  Петро Бурковський.
 
"Ми бачимо тенденцію. Чим далі від зони бойових дій, тим більша радикалізація і тим більше стає прихильників силового вирішення конфлікту. У нас в опитуваннях є варіант “На які  компроміси потрібно йти?” Чим ближче до конфлікту, тим більше людей кажуть, що згодні на будь-які компроміси заради миру", — повідомив Петро Бурковський. 
 
За його словами, мотиви населення, яке вважає за необхідне іти на компроміс з Росією відрізняються у залежності від близькості до лінії розмежування.
 
"Чим ближче до лінії фронту, тим у людей менше залишилось ілюзій з минулого часу. Війна практично зруйнувала найголовніші російські пропагандистські міфи. Там є люди, які продовжують вірити в “русский мир”, чекають чекають чергової російської весни і вважають, що влада в Києві бандерівська, це залишається, але таких людей більше далі від лінії розмежування, а чим люди ближче, тим більше люди хочуть просто миру", — зазначив експерт.
 
Зазначимо, за даними соціологічного дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, 71%  українців вважає, що нині триває війна України з Росією, 14% так не вважають, а решта - не визначились. Разом з тим, у західному регіоні 91% громадян вважають, що зараз триває війна, а в східному регіоні – 47%
 
Слухати повну версію.

Новини по темі