Мобільний додаток

Сенатори США підготували новий законопроект щодо санкцій проти Росії

14.02.2019 р., 10:09

Сенатори Сполучених Штатів Америки Боб Менендес, Ліндсі Грехем, Корі Гарднер, Бен Карден та Джоан Шахін підготували проект закону про впровадження нових санкцій, серед іншого, через російську агресію проти України у Керченській протоці та захоплення українських моряків.

Законопроект має назву "Захист американської безпеки від агресивних дій Кремля-2019" (DASKA), повідомляється на сайті сенату США.

Цей законопроект спрямований на підвищення економічного, політичного та дипломатичного тиску на Росію у відповідь на втручання в демократичні процеси інших країн, згубний вплив у Сирії та агресію проти України, у тому числі в Керченській протоці.

"Бездіяльність президента Трампа перед загрозою кремлівської агресії досягло точки кипіння в Конгресі", — сказав сенатор Менендес.

У свою чергу сенатор Грехем заявив, що мета законопроекту — "змінити статус-кво і накласти значні санкції проти Росії Путіна, який має припинити і відмовитися від втручання у виборчий процес США, зупинити кібератаки на американську інфраструктуру, забратися з України та зупинити зусилля для створення хаосу в Сирії".

"Санкції та інші заходи, що містяться в цьому законопроекті, є найсерйознішими, таких обмежень ще ніколи не вводилося. Ми хочему якнайсильніше відреагувати на дії Росії",
— додав Грехем.

Законопроект включає такі нові елементи санкцій як обмеження на операції з державним боргом Росії для інвесторів, санкції щодо проектів Росії з видобутку скрапленого природного газу за межами країни, російського кібернетичного сектору, щодо російських банків, "які підтримують зусилля Росії щодо підриву демократичних інститутів в інших країнах", політичних діячів, олігархів, членів родин та інших осіб, які сприяють незаконним та корупційним діям, прямим чи опосередкованим від імені Путіна.

Також передбачені санкції проти Росії через агресію в Україні: санкції проти 24 агентів ФСБ, які вважаються причетними до нападу в районі Керченської протоки у відповідь на затримання 24 українських моряків Росією, обмеження, що торкнуться російського суднобудівного сектору у разі порушення Росією свободи судноплавства в Керченській протоці або в інших місцях світу, санкції стосовно розвитку видобутку сирої нафти а також енергетичних проектів за межами Росії.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року українські кораблі в Азовському морі захопив спецназ Росії, кораблі з екіпажами були доставлені в Керч. Пізніше в окупованому Сімферополі суд арештував і звинуватив українських моряків у порушенні кордонів Росії.

Згодом їх відправили до московських СІЗО. Їм загрожує позбавлення волі за незаконний перетин кордону Росії строком на шість років.

Раніше повідомлялося, влада США розширила санкційний список проти Росії за анексію Криму і агресію на Донбасі, додавши туди трьох фізичних осіб і дев'ять організацій.

Фото: gettyimages

Сенатори США підготували новий законопроект щодо санкцій проти Росії

Новини по темі