Мобільний додаток

Суддю, який виніс вирок екс-президенту Януковичу, тимчасово відсторонили від роботи

13.02.2019 р., 16:41

Вища рада правосуддя відсторонила на півроку від займаної посади суддю Костянтина Васалатія, який був у складі суддівської колегії, що розглядала справу екс-президента Віктора Януковича.

Про це повідомляє Вища рада правосуддя на своєму офіційному сайті.

Як повідомляється, Друга Дисциплінарна палата ради прийняла рішення притягнути суддю Оболонського районного суду міста Києва Костянтина Васалатія до дисциплінарної відповідальності та  відсторонила від здійснення правосуддя строком на шість місяців.

Також його позбавили права отримувати доплати до посадового окладу та зобов'язали відвідувати Національну школу суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації щодо суддівської етики та застосування цивільного процесуального законодавства.

Після курсу він має також пройти кваліфікаційне оцінювання здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Нагадаємо, 24 січня Оболонський районний суд Києва оголосив вирок у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича — покарання у вигляді 13 років позбавлення волі. Януковича суд визнав винним у державній зраді і посібництві у веденні агресивної війни. Водночас, суд відхилив статтю про посібництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України.

6 лютого під час прес-конференції в Москві Янукович заявив, що вирок, винесений йому в Україні, не має "нічого спільного з законом", все було побудовано на "брехні і ненависті".

Новини по темі