Обирай пісні. Визначай переможця

Відсутність міністра впливає на роботу МОЗ, люди не можуть отримати ліки — Шерембей

13.02.2019 р., 14:38

Відсутність міністра охорони здоров’я впливає на роботу міністерства, відповідно люди не можуть отримати ліки. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" повідомив голова координаційної ради ВБО "Мережа людей, які живуть з ВІЛ" Дмитро Шерембей.

Ведучий:

Роман Коляда

"Картина доволі проста. Уляна Супрун знищує корупційні схеми, які до цього працювали в системі охорони здоров’я у сфері закупівлі, у сфері призначення лікарів, у сфері медицини. Це завдає шкоди людям, яких годувала система охорони здоров’я більше 25 років. За нашими підрахунками, корумповані системи можуть втрачати від 20 до 60 мільярдів у рік від того, що система охорони здоров’я стає чистою і не корумпованою. Люди, які стояли за цією корупцією, готові витрачати кошти, щоб зупинити Уляну Супрун. Це основна лінія мотиву, чому хочуть зняти Уляну Супрун, Вони хочуть повернути корую назад", — зазначив він.

Дмитро Шерембей наголосив, що "відсутність міністра охорони здоров’я впливає на роботу міністерства. Є низка документів, які має підписувати міністр чи виконуючий обов’язки міністра, оскільки тільки він має такі повноваження".

Шерембей зауважив, що це свідчить про те, що мета суду — блокувати роботу міністерства  охорони здоров’я.

"Уляна Супрун не назначала себе в.о. міністра охорони здоров’я. Вона не просилась до Кабінету міністрів. Її покликав туди президент, а назначив прем’єр-міністр. Якби суд адекватно себе поводив, а також Мосійчук, то вони адресували би свою претензію прем’єр-міністр України, а вони адресують це людини, яка це не вирішувала. Крім того, у них реальна мета — блокувати роботу міністерства  охорони здоров’я. Суддя вже три дні не може схвалити рішення", — прокоментував Шарембей.

Читайте також — Супрун: рішення суду про відсторонення мене від посади блокує доставку ліків і вакцин

Він додав, що "усі 18 державних програм перебувають у зоні ризику не отримати ліки, тому що рішення суду прокомуніковане різним групам: виробникам ліків, постачальникам ліків. Вони не розуміють, чи буде цей міністр чи інший, чи буде він підписувати документи, чи буде працювати міністерств і чи буде далі йти реформа. Це рішення суду для всіх стало таким сигналом непередбачуваності того, що відбувається в Україні".

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва 5 лютого заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Позов щодо повноважень Супрун подали представники Радикальної партії. У суді згодом роз'яснили, що ця ухвала поширюється на "неможливість участі її у Кабінеті міністрів під час засідань і визначення стратегічного напрямку міністерства".

7 лютого до суду надійшло клопотання від Кабміну про скасування заборони Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Суд почав розглядати це клопотання 11 лютого, того ж дня суд вийшов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення. До сьогодні, 13 лютого, суддя перебуває у нарадчій кімнаті. 

Уляна Супрун майже три роки виконує обов'язки міністра охорони здоров'я — уряд призначив її на цю посаду у липні 2016 року.

Прослухати повну версію. 

 

На фото: Дмитро Шерембей, facebook.com/dima.sherembey

Відсутність міністра впливає на роботу МОЗ, люди не можуть отримати ліки — Шерембей

Новини по темі