Мобільний додаток

ЗМІ: рішення суду щодо відсторонення Супрун очікується 13 лютого

13.02.2019 р., 12:45

Окружний адміністративний суд Києва, де розглядається клопотання Міністерства юстиції про скасування заборони Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я, може винести рішення 13 лютого.

Про це Українські правді повідомив суддя-спікер суду Богдан Санін.

"Суддя перебуває в нарадчій кімнаті і продовжує розглядати клопотання. Сподіваємося, що сьогодні суддя все ж таки видасть відповідне рішення, але це не гарантія того, що він вийде, і це залежить виключно від самого судді", — сказав він.

За словами Саніна, тривале перебування судді в нарадчій кімнаті "доволі поширене" явище і "залежить від багатьох факторів", зокрема, обсягу матеріалу, обсягу пояснень. 

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва 5 лютого заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Позов щодо повноважень Супрун подали представники Радикальної партії.

"Та ухвала поширюється виключно на дві підстави – це неможливість участі її у Кабінеті міністрів під час засідань і друге – це визначення стратегічного напрямку міністерства. Весь інший обсяг повноважень, які були їй делеговані як першому заступнику міністра, він зберігається", —  пояснив суддя-спікер суду Богдан Санін.

7 лютого до суду надійшло клопотання від Кабміну про скасування заборони Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Суд почав розглядати це клопотання 11 лютого, того ж дня суд вийшов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення. До сьогодні, 13 лютого, суддя перебуває у нарадчій кімнаті. 

Уляна Супрун майже три роки виконує обов'язки міністра охорони здоров'я — уряд призначив її на цю посаду у липні 2016 року.

3 квітня 2018 року комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я підтримав проект постанови про звільнення Супрун із займаної посади. Згідно з пояснювальною запискою постанови, депутати вважали недостатньою її роботу з проведення закупівель лікарських засобів за кошти бюджету.

У жовтні 2018 року Супрун прокоментувала рішення комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я "як характерну відповідь старої системи, яка понад усе прагне зберегти статус-кво". Також вона заявила, що не піде з посади і буде працювати зі ще більшим натхненням.

Фото: gettyimages

ЗМІ: рішення суду щодо відсторонення Супрун очікується 13 лютого

Новини по темі