Мобільний додаток

Кримінальну справу Рубана-Савченко розглядатиме суд на Чернігівщині

12.02.2019 р., 13:15

Кримінальне провадження за обвинуваченням Володимира Рубана та Надії Савченко розглядатиме Чернігівський районний суд Чернігівської області.

Про це повідомляє прес-служба судової влади України.

"11 лютого колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду задовольнила клопотання прокурора відділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України про направлення кримінального провадження за обвинуваченням Надії Савченко і Володимира Рубана з Словʼянського міськрайонного суду Донецької області до Чернігівського районного суду Чернігівської області", — йдеться у повідомленні.

Володимир Рубана та Надію Савченко обвинувачуються у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України та проти громадської безпеки.

Нагадаємо, 22 березня 2018 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. Від березня вона перебуває під вартою.

Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, підготовку до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами. Савченко заявила, що планувала не "теракт, а політичну провокацію".

Володимира Рубана звинувачено у підготовці терактів у центрі Києва. Його затримали 8 березня 2018 року на контрольному пункті "Майорськ" на лінії розмежування. За версією слідства — при спробі вивезти з непідконтрольних територій вантаж зброї. Рубана звинувачують у змові з народним депутатом Надією Савченко задля організації збройного заколоту в державі, терактів і масових убивств.

Фото: gettyimages

Кримінальну справу Рубана-Савченко розглядатиме суд на Чернігівщині

Новини по темі