Мобільний додаток

Експерт: дітям до 18 не рекомендовано користуватися мобільним телефоном

11.02.2019 р., 17:15

В інтернеті нещодавно з’явився рейтинг мобільних телефонів з найвищим рівнем електромагнітного випромінювання. У ньому представлені телефони практично усіх відомих виробників. Як електромагнітне випромінювання впливає на людину і як убезпечити себе, в ефірі "РанокПРО" розповів Роман Одарченко, заступник директора з науково-методичної роботи Інституту аеронавігації.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

Роман Одарченко наголосив: досі достеменно невідомо, чи є шкідливим для людини вплив електромагнітного випромінювання.

"Точно це визначити ще не вдалося, і ми будемо першим поколінням, на якому, якщо можна так сказати, випробовують цей вплив. Тому про якісь точні результати та вплив випромінювання на людину можна буде казати у найближчі 10-15 років, але не зараз", – пояснив експерт.

І хоча ми живемо у "павутинні" електромагнітної енергії, де кожна частота здійснює вплив на нервову чи серцево-судинну систему людини, мобільний телефон не є основним джерелом випромінювання, що згубно впливає на людину, переконаний Роман Одарченко.

Він навів кілька рекомендацій-"гігієнічних норм" для користувачів мобільних телефонів.

1. Дітям до 18 не бажано користуватися мобільним телефоном

"Взагалі не рекомендують користуватися мобільним телефоном, коли здійснюється виклик, розмови, дітям до 18 років. Оскільки не до кінця сформований череп і електромагнітне випромінювання проникає значно глибше, ніж у дорослої людини. Таким чином виникає нагрів вуха і можуть бути певні реакції в мозку. Чим пізніше відтягнути купівлю телефона для дитини, тим краще", – пояснив Роман Одарченко.

2. Перед сном відкладайте телефон подалі

"Коли ви лягаєте спати, треба відкладати мобільний телефон подалі від голови. Оскільки ближче, ніж за метр, можуть спричинятися головні болі, недосипання тощо, тобто телефон впливає на центральну нервову систему", – звернув увагу експерт.

3. Не користуйтеся телефоном у транспорті

"У маршрутному таксі, або у будь-якому транспорті створюється так званий "хвилевід", хвилі там інтерферують, накладаються, підсилюється випромінювання, і це може ще сильніше впливати на людину. Тобто бажано поменше користуватися мобільним телефоном у транспорті", – наголосив Роман Одарченко.

4. Тримайте телефон подалі від серця та голови

"Треба класти телефон подалі від серця, від тих органів, на які він може впливати".

5. Менше розмовляйте по телефону

"Варто максимально зменшити тривалість розмов. А якщо говорити, краще використовувати навушники", – додав експерт, пояснивши, що цим ви знову-таки захищаєте свій мозок.

Раніше в ефірі Радіо Промінь експерт розповів, які мобільні телефони найбільше випромінюють.

Фото pixabay.com

Експерт: дітям до 18 не рекомендовано користуватися мобільним телефоном

Новини по темі