Мобільний додаток

Експерт: з жовтня радарами TruCam зафіксовано 43 тис. порушень ПДР

11.02.2019 р., 12:55

Відсьогодні ще 20 лазерних радарів для вимірювання швидкості TruCam (Трукам) працюють на дорогах України. Наразі в Україні діє 52 міжнародні та національні траси, на яких працює 50 радарів. Андрій Климчук, менеджер кампанії "За безпечні дороги" Центру демократії та верховенства права в ефірі "РанокПРО" розповів, як розвиватиметься фіксація порушень ПДР в Україні найближчим часом.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

Андрій Климчук переконаний, що встановлення радарів на дорогах матимуть позитивний ефект для контролю за швидкістю в Україні.

"Загалом у нас почали контролювати швидкість цими Трукамами у жовтні, до того взагалі не було жодного контролю. З 2015 року нічого не контролювали. І от з жовтня почали, і Трукамами вже зафіксовано понад 43 тис. випадків порушень", – поділився експерт.

Він додав, що 50 Трукамів для усіх доріг України – це дуже незначне покриття, і поліція планує збільшувати кількість цих камер.

"Окрім того, йдеться про те, щоб ввести систему фото- та відеофіксації порушень. Поліція говорила про те, що з середини цього року вже мають запрацювати перші камери. Поки що немає інформації, яка б це підтверджувала. Однак дуже важливо ввести систему автофіксації, тому що перевищення швидкості у нас є найбільшою проблемою", – розповів Андрій Климчук.

Наразі кошти зі штрафів за порушення, зафіксовані Трукамами, йдуть в державний бюджет. Але, як розповів експерт, можливий і інший сценарій.

"У нас зареєстрований законопроект, який передбачає, що місцева влада сама буде за свій кошт купувати камери і їх ставити. Відповідно, 50% штрафів буде йти у місцевий бюджет, – поділився Андрій Климчук. – В нас зараз йде децентралізація, кошти з’являються на місцях, і місцева влада може встановлювати на них камери. Але цей законопроект ще навіть не розглядався у комітетах".

Нагадаємо, з 8 жовтня 2018 року в місцях концентрації ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках доріг міжнародного значення патрульні поліцейські почали використовувати засоби для контролю за дотриманням швидкісних режимів – пристрої TruCam. У патрульній поліції також повідомляли, що від жовтня 2018 року за допомогою цих пристроїв зафіксовано 43 тисячі порушень швидкіних режимів.

Додамо, що з квітня розпочнуть притягати до відповідальності за новим законом про правила паркування.

Фото autocentre.ua

Експерт: з жовтня радарами TruCam зафіксовано 43 тис. порушень ПДР

Новини по темі