Мобільний додаток

СБУ: відкрито справу щодо зникнення реліквій з Києво-Печерської лаври

9.02.2019 р., 14:38

За матеріалами Служби безпеки України було відкрито кримінальну справу за фактом зникнення з Києво-Печерської лаври ряду реліквій. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Співробітники Служби безпеки України, залучені до перевірки Міністерством культури України Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ МП, встановили нестачу десяти предметів, які мають культурну цінність. За матеріалами СБУ слідчим відділом Нацполіції зареєстровано кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) за фактом розтрати цінностей, що були передані на зберігання посадовим особам Києво-Печерської Лаври", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 28 листопада минулого року Міністерство культури почало перевірку церковних цінностей і святинь Києво-Печерської лаври. Міністр культури Євген Нищук повідомляв, що під час інвентаризації виявили зникнення кількох ікон.

10 січня в Мінкульті заявили, що не встановлено місцезнаходження десяти предметів і що про це повідомили в правоохоронні органи. В УПЦ МП заявили про дискримінацію і необґрунтовані звинувачення.

Новини по темі