Мобільний додаток

ПЦУ займеться допомогою політв’язням — Епіфаній

9.02.2019 р., 11:12

Синод Православної церкви України створив православну місію допомоги жертвам порушення прав людини і особам, позбавленим волі, яка буде займатися питаннями звільнення українських політичних в'язнів Кремля. Про це повідомляє Укрінформ.

Про створення Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Єпіфаній під час зустрічі колег і друзів власного кореспондента Укрінформу, політичного в'язня Кремля Романа Сущенко, яка відбулася в агентстві з нагоди його 50-річчя.

"На першому засіданні Священного Синоду Православної церкви України ми створили навіть певну православну місію допомоги жертвам порушення прав людини і особам, позбавленим волі. Тобто на першому засіданні Священного Синоду ми звернули особливу увагу на цю тему. Ми і відкрили таку місію, яка в майбутньому буде робити все для цього від імені нашої церкви, щоб ці хлопці  (політичні в'язні Кремля — ​​ред.) повернулися і тут разом з Романом (Сущенком — ред.) ми могли відсвяткувати його наступний день народження. Я в це вірю, тому що Господь може це втілити, якщо ми будемо мати глибоку віру і будемо молитися йому за це, —  повідомив Епіфаній.

За його словами, цією місією буде керувати архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

До сих пір владика Климент це робив за власною ініціативою, тобто як ієрей, який знаходиться на окупованій території. Я думаю, що він краще розуміє тих хлопців, які зараз перебувають в ув'язненні, тому що він знаходиться в духовній окупації і в окупації на території Криму, і для нього це є певним сенсом життя. Він це робить добровільно. Він їздить навіть туди, на територію Росії, намагається відвідати, йому на цьому шляху ставлять багато перешкод, але не дивлячись на це, він впевнено працює в цьому напрямку. І для того щоб посилити його позицію, щоб він мав навіть тут, в Україні, певне юридичне право, тобто мав певну посаду, яка чітко давала б йому можливість звертатися до різних установ, тому ми і створили цю місію, — зазначив Епіфаній.

Він також повідомив, що скоро буде створено статут цієї місії, в якому "будуть чітко прописані права та обов'язки, які матиме голова цієї місії".

Нагадаємо, всього в Росії і в окупованому Криму утримуються понад 70 українських політв'язнів, Міністерство закордонних справ України направило вже близько 300 нот на адресу Росії з вимогою звільнити політв'язнів-українців.

На фото: Епіфаній, джерело: офіційний сайт ПЦУ

ПЦУ займеться допомогою політв’язням — Епіфаній

Новини по темі