Мобільний додаток

Засновник бізнес-школи для підлітків: "У дітей багато енергії, але немає практики"

8.02.2019 р., 17:54

Все частіше з’являються проекти, які допомагають дітям опанувати основи бізнесу та навчитися лайфхаків, які можуть знадобитися у дорослому житті. Засновник проекту "Школа героїв" для підлітків 10-17 років Андрій Пушкар в ефірі "ДеньПРО" розповів, як підлітки можуть реалізувати свої проекти чи навіть знайти роботу ще під час навчання у школі.

Ведучі:

Ганна Матвійчук, В’ячеслав Ільїн

Андрій Пушкар переконаний, що дітям потрібна практика, адже вони хочуть у вільний від навчання час щось робити і заробляти.

"У них багато енергії, але немає практики. Я пропоную об’єднуватися в команди і створювати свої ідеї. Потім я запрошую до дітей фахівців і бізнесменів, і вони між собою спілкуються. Діти запитують фахівців, фахівці – дітей, йде живе спілкування. І наприкінці  фахівці відзначають дітей, яким вони готові допомагати настановами, яких дітей вони готові профінансувати", – поділився Андрій Пушкар.

У будні дні після уроків школярі зустрічаються з наставниками, і поступово створюють бізнес-план. На наступному етапі запрошуються інвестори, готові профінансувати дитячі проекти.

"Діти разом з наставниками реалізують свої ідеї. У  ролі наставників виступають небайдужі люди. Я шукаю людей по рекомендаціях, у соціальних мережах, дивлюся інтернет, читаю журнали. Ми постійно шукаємо все нових і нових людей і знайомимо їх з дітьми. Ми з ними попередньо спілкуємося, розуміємо, що ці люди готові ділитися з дітьми досвідом. Вони зі свого боку роблять це безкоштовно", – поділився Андрій Пушкар.

За його словами, у 9 з 10 випадків люди, з яким він контактує, йдуть назустріч.

"Все дуже просто. У кожної людини в певний період її життя з’являється бажання поділитися досвідом. Це природно, – переконаний Андрій Пушкар. – Це ж не системна робота з дітьми. Просто час від час годинку чи дві їм приділяєш. Навіть потім просять люди, щоб їх запрошували ще, бо їм подобається".

Наразі зі "Школою героїв", за словами Андрія Пушкаря, співпрацюють вже більше 2000 фахівців і бізнесменів.

"Ми розпочинали з простих зустрічей, де діти радилися з наставниками, куди сходити, що робити. А потім перейшли у формат проектів. Вже є перші результати. Наприклад, є хлопець, що займається світлодіодною технікою, він робить браслети, оформлює вивіски. І він уже отримав перші замовлення, перші 10 тис. грн він уже заробив, – поділився Андрій Пушкар. – Є дитина, яка після спілкування з режисерами приїхала до них, побула у них на стажуванні і навіть вже отримує зарплатню порядку 8 тис. грн на місяць. А це звичайний школяр, що займається монтажем відео".

Таким чином, часто реалізація проектів перетворюється у повноцінну роботу для школяра. Андрій Пушкар зазначив, що хоча українське законодавство і не перешкоджає роботі підлітків у вільний від навчання час, але й не заохочує її.

"Відповідно до нашого законодавства, за згодою батьків можна працювати з 14 років. Є просто рамки щодо часу, наприклад, не більше 4 годин на день. Звісно, законодавство не дуже стимулює працю підлітків, воно більше захищає підлітків", – підсумував Андрій Пушкар.

Нагадаємо, раніше в ефірі Українського радіо психолог Наталя Сиротич розповідала, що сучасні діти часто залишаються осторонь праці та відповідальності через особливості виховання.

Фото "Школи героїв"

Засновник бізнес-школи для підлітків: "У дітей багато енергії, але немає практики"

Новини по темі