Мобільний додаток

Закон про маркування продуктів: зараз немає засобів контролю за порушеннями виробників — експерт

8.02.2019 р., 11:22
Закон про нове маркування продуктів буде неефективним, оскільки не передбачено способів контролю за його виконанням. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" висловив голова правління Громадської спілки «Укрспоживконтроль» Максим Гончар. 
 
"Те, що відбувається сьогодні — захищений в першу чергу бізнес. В рамках дерегуляції, в рамках зменшення перевірок, а до чого призвів цей мораторій, думаю, розповідати не треба. Все населення знає про кількість фальсифікованої продукції. Ті штрафні санкції, які прописані, просто смішні. Для реального сектору економіки вони нічого не значать на сьогоднішній день. Хто фальсифікував продукцію, той і буде її фальсифікувати, поки в Україні не буде прийнято зміни до Кримінального кодексу України стосовно введення кримінальної відповідальності за умисну фальсифікацію продуктів харчування, то ніколи ця ситуація не зміниться, що б не приймали. Ті, хто не писав, що у маслі є жири рослинного походження, так само і не будуть писати", — вважає експерт. 
 
Нагадаємо, 4 лютого Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», який запроваджує нові правила їх маркування. Серед іншого, закон забороняє використовувати інформацію, що може ввести споживачів в оману. А саме: забороняється приписувати харчовим продуктам лікувальні властивості. Передбачено надання споживачу інформації про алергени, харчові продукти, продаж яких здійснюється дистанційно, про використання у харчовому продукті рафінованої олії або жирів рослинного походження, зокрема пальмової олії. Окрім того, закон зобов'язує операторів ринку надавати споживачам інформацію й щодо того, чи піддавався харчовий продукт заморожуванню або розморожуванню. 
 
Слухати повну версію.
 
Фото: Укрінформ
Закон про маркування продуктів: зараз немає засобів контролю за порушеннями виробників — експерт

Новини по темі