Мобільний додаток

У Франції ухвалено закон щодо протестувальників

6.02.2019 р., 11:13

Національна асамблея Франції (парламент республіки) у вівторок ухвалила закон, спрямований на боротьбу з протестантами під час так званих демонстрацій "жовтих жилетів".

Про це повідомляє Politico.

Закон дозволить адміністративним, а не судовим органам видавати заборони на протести певним особам, яких вони вважають серйозною загрозою для громадського порядку. Порушникам загрожує до шести місяців ув'язнення і штраф у розмірі 7500 євро.

"За" проголосувало 387 членів парламенту країни, 92 — "проти", 50 законодавців утрималося. Проти голосували члени партії президента Франції Еммануеля Макрона "Вперед, республіко!", які критикували законопроект, стверджуючи, що він порушує свободу протесту.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Франції Крістоф Кастанер перед голосуванням писав пости на захист законопроекту, де стверджував, що закон "забезпечує захист особистих свобод і підтверджує свободу демонстрації". За його словами, з початку так званого руху "Жовтих жилетів" постраждало понад 1200 поліцейських, жандармів і пожежників і майже 1900 самих протестувальників.

Нагадаємо, 17 листопада 2018 по всій Франції почалися масові акції протесту проти зростання цін на паливо та податків. Протестуючі, які називають себе "жовті жилети", блокували дороги та доступ до трьох паливних сховищ країни.

Пізніше уряд Франції заборонив підвищувати ціни на паливо через масові протести. Мораторій введено терміном на шість місяців.

Фото: AFP

У Франції ухвалено закон щодо протестувальників

Новини по темі