Мобільний додаток

Уряд планує оскаржувати рішення суду щодо відсторонення Супрун

5.02.2019 р., 17:13

В уряді заявляють про намір оскаржувати судове рішення про відсторонення Уляни Супрун від посади виконувачки обов'язків керівника МОЗ.

Про це йдеться у заяві членів кабінету міністрів, опублікованій сьогодні на сайті урядового порталу.

Як зазначають урядовці, команда кабінету міністрів занепокоєна "безпрецедентним тиском, який здійснюється останнім часом різними способами з метою зупинки тих зусиль по реформуванню галузі охорони здоров'я, які здійснює Міністерство охорони здоров'я на чолі з в.о. міністра Уляною Супрун".

Як повідомили представники уряду України, команда, яка почала реформи у галузі охорони здоров'я, "оголосила війну корумпованим схемам, які процвітали в галузі роками, і це чи не головна причина того, чому проти Уляни Супрун і її команди була розгорнута справжня війна".

"Саме цією командою реалізується політика Уряду, спрямована на впровадження програми доступних ліків, подолання корупційних схем в закупівлі ліків, реформування первинної ланки, підвищення рівня оплати праці лікарів, впровадження нових вимог до якості підготовки медичних кадрів, розгортання мережі кардіоцентрів. На черзі наступні кроки, пов'язані з впровадженням безкоштовної діагностики, вдосконаленням системи екстреної медичної допомоги, розгортання мережі сільської медицини... Кінцевою метою усіх цих зусиль є реальне підвищення якості медичного обслуговування і підвищення рівня оплати медичних працівників", — наголосили представники Кабінету мінстрів.

У той же час урядовці висловили занепокоєння сьогоднішнім рішенням Окружного адміністративного суду Києва щодо відсторонення Уляни Супрун від виконання обов'язків та пообіцяли добиватися його скасування у встановленому законом порядку.

Нагадаємо, окружний адміністративний суд Києва заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Позов щодо підтвердження повноважень в.о. міністра охорони здоров’я до суду подали представники Радикальної партії.

Як повідомлялося, Уляна Супрун майже три роки виконує обов'язки міністра охорони здоров'я — уряд призначив її на цю посаду у липні 2016 року.

3 квітня 2018 року комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я підтримав проект постанови про звільнення Супрун із займаної посади. Згідно з пояснювальною запискою постанови, депутати вважали недостатньою її роботу з проведення закупівель лікарських засобів за кошти бюджету.

У жовтні 2018 року Супрун прокоментувала рішення комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я "як характерну відповідь старої системи, яка понад усе прагне зберегти статус-кво". Також вона заявила, що не піде з посади і буде працювати зі ще більшим натхненням.

Фото з медіагалереї кабінету міністрів

Уряд планує оскаржувати рішення суду щодо відсторонення Супрун

Новини по темі