Мобільний додаток

Сарган: ГПУ почала провадження щодо Медведчука про держзраду і сепаратизм

5.02.2019 р., 14:50

Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження щодо глави проросійської організації "Український вибір – право народу" Віктора Медведчука. Як повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сагран у Фейсбук, справу відкрито за статтями про посягання на територіальну цілісність і недоторканість України та державну зраду.

"Глава проросійської організації "Український вибір – право народу" і глава політради партії "Опозиційна платформа – за життя" Віктор Медведчук зробив гучну заяву на партійному з’їзді 29 січня 2019 року в м. Києві, заявивши про необхідність утворення так названого "автономного регіону Донбас" з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України", — йдеться у повідомленні.

Як повідомила Сарган, план–концепція Медведчука передбачає "утворення на Донбасі автономного регіону "Донбас" у складі України. Він вважає, що такі домовленості по статусу Донбасу можливо досягти в чотирикутнику Київ-Донецьк-Луганськ-Москва".

Речниця генпрокурора додала, що, відповідно до Конституції Україна, є унітарною державою, тому проголошення концепції утворення автономного регіону "Донбас" сприяє законодавчому закріпленню тимчасово окупованої території всупереч Основному Закону та надає іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, в тому числі і інформаційної підтримки.

За таких обставин, зазначила Сарган, "в діях Медведчука В.В. вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч.1 ст.110 КК України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч.1 ст.111 КК України (Державна зрада). Конституцією України законодавчо закріплено територіальний устрій України, якою передбачено Донецьку та Луганську області, як адміністративно-територіальні одиниці у складі держави".

Прес-секретар також вважає, що на даний час існує реальна загроза насильницького відторгнення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей від України.

"В даному випадку проголошено заклики до зміни меж території України і одночасно надається допомога Російській Федерації у проведенні підривної діяльності проти України, підтримується агресивна діяльність та сепаратистські настрої", — зауважила вона.

Нагадаємо, 24 січня Оболонський районний суд оголосив вирок у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича — покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.

Фото прес-служби Віктора Медведчука

Сарган: ГПУ почала провадження щодо Медведчука про держзраду і сепаратизм

Новини по темі