Мобільний додаток

Зменшення співвідношення держборгу до ВВП є штучним — економіст

3.02.2019 р., 16:48

Зменшення співвідношення державного боргу України до ВВП є штучним. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Економ-варіант" висловив екс-міністр економіки, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

"Цей показник, тобто величина боргу до ВВП, залежить від валового внутрішнього продукту. Якщо ВВП зростає високими темпами, пов’язаними з інфляцією, то це штучне зростання ВВП, а значить штучне зменшення відсотка державного боргу. Показник боргу до ВВП ні про що не говорить, це формальний показник. Він абсолютно не говорить, на скільки збільшується чи зменшується, скажімо, навантаження на державний бюджет, який щороку має видавати великі суми на покриття відсотків і погашення боргів", — вважає економіст.

Зазначимо, державний і гарантований державою борг України в 2018 році скоротився по відношенню до валового внутрішнього продукту з 71,8% до 62,7%. Разом з тим зросли абсолютні цифри виросли в абсолютному значенні в гривневому вираженні — на 26,94 млрд грн, до 2,169 трлн грн, в доларовому — на 2 млрд доларів, до 78,3 млрд доларів.

Слухати повну версію.

Новини по темі