Мобільний додаток

У рішенні уряду про газову норму газорозподільчі компанії та облгазенерго не зацікавлені — Таран

1.02.2019 р., 15:20

У рішенні уряду про газову норму газорозподільчі компанії та облгазенерго не зацікавлені, переконаний голова Центру політичних студій та аналітики "Ейдос" Віктор Таран. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень".

Ведуча:

Галина Бабій

''У цьому рішенні уряду не зацікавлені газорозподільчі компанії та облгазенерго. Це ті інституції, які осінню цього року пролобіювали рішення, яким скасували попереднє рішення Кабміну про норматив газу, який тоді складав 3,3 кубометра. Коли вони скасували це рішення, вони автоматично придумали норму, яка складає 9,8 кубометрів. Цілком очевидно, що платіжки, які отримали наші громадяни в грудні-січні всіх шокували. Тому дуже добре, що уряд схвалив постанову. І не просто повернув старі норми, а навіть зменшив їх'', — зазначив Віктор Таран. 

Він також зауважив, що ''зараз має вирішитись питання, що робити з цими незаконними нарахуваннями. Також буде порушуватися питання, щоби громадяни не платили ці нормативи, і щоб якимось чином відбулось перерахування''.

Читайте також — Марунич: зниження норм використання газу може призвести до збитковості розподільчих компаній

Нагадаємо, Кабінет міністрів вирішив повернути газову норму у 3,3 кубометра на людину для споживачів без лічильників. Під час засідання уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що "люди платимуть справедливу ціну".

Як повідомлялося, уряд хоче повернути для споживачів без лічильників норми споживання газу, встановлені Кабінетом мністрів у 2016 році, які були скасовані Касаційним адміністративним судом Верховного суду України наприкінці 2018 року. Замість них вступили в силу попередні норми, що були в декілька разів вищими  9,8 кубометра (газова плита з централізованим гарячим водопостачанням), 18,3 кубометра (газова плита без централізованого гарячого водопостачання) і 23,6 кубометра (газова плита і водонагрівач).

 

Прослухати повну версію. 

Новини по темі