Мобільний додаток

Прес-аташе Федерації карате розповів, хто з українських каратистів може представити Україну на Олімпіаді-2020

1.02.2019 р., 10:18

На 1-му етапі Турніру серії Прем’єр-ліги з карате у Парижі українські каратисти здобули дві медалі. На найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднялася одеситка Анжеліка Терлюга. Львів’янин Станіслав Горуна у своїй ваговій категорії здобув бронзу. Цього року успіхи на міжнародних турнірах мають особливу вагу, адже вони дають очки для кваліфікаційного рейтингу на Олімпійські ігри-2020 у Токіо. Як формується команда українських каратистів для участі в Олімпіаді, в ефірі "РанокПРО"розповів прес-аташе Української федерації карате України Ігор Левенштейн.

Ведучий:

Вадим Корженко

Прес-аташе Української федерації карате України Ігор Левенштейн:

– Безумовно, це приємна очікувана закономірність. Нема нічого дивовижного у тому, що медалі взяли перший номер світового рейтингу у своїй категорії Анжеліка Терлюга і другий номер у своїй категорії Станіслав Горуна. Це найкращі спортсмени у світі, і від них цілком логічно очікувати призових місць на будь-якому турнірі.

Нагадаю, що на останньому великому міжнародному турнірі сезону в Шанхаї і Анжеліка, і Станіслав взяли по золотій медалі. Це були єдині нагороди нашої команди, але не будемо скупитися.

Кожний турнір – це конкретне змагання зі своєю конкретною турнірною долею, інтригою. Кому як пощастило з турнірною сіткою, із суперниками, з настроєм, самопочуттям. Та ж Анжеліка Терлюга Чемпіонат світу у минулому році, вибачте, провалила, програла болгарці у першому колі, просто недооцінила суперницю, очевидно. Натомість, сенсаційно виграла на Чемпіонаті в її категорії полька Дорота Банашчік, і цю ж саму Дороту зараз у Парижі в фіналі Анжеліка просто розірвала 4:0.

Це спорт. Жодна перемога не програмується заздалегідь, інакше не було б сенсу проводити турніри.

Найближчий великий турнір – це 2-ий з семи етапів Прем’єр-ліги, який пройде в Дубаї 15-17 лютого. Головний престижний великий старт – це щорічний Чемпіонат Європи. Він пройде в Іспанії у Гвадалахарі 28-31 березня. Буде ще чотири етапи серії А. Це все турніри, які дають залікові очки для кваліфікаційного рейтингу на Олімпійські ігри-2020.

Якби список спортсменів, які поїдуть на Олімпіаду в Токіо формувався зараз, очевидно, 100% там були б Анжеліка (Терлюга) і Станіслав (Горуна), і швидше за все, Валерій Чоботар і Аніта Серьогіна. У нас є так званий пул, Токіо-team, до нього входить 7 спортсменів з вищими позиціями у світових рейтингах, і більшого ми якось  не чекаємо. На більшу кількість олімпійських ліцензій, ніж дві, якщо дуже пощастить – три, ми не претендуємо. Там жорстока конкуренція, це показує кожний міжнародний турнір.

Я нагадаю, там усього по 10 учасників у 6 вагових категоріях. Куміте – 3 чоловіки, 3 жінки, і ката – чоловіки і жінки. Дуже вузьке коло. Я всоте повторю слова тренера національної збірної України Антона Нікуліна: "Відібратися, потрапити на Олімпіаду в Токіо буде набагато складніше, аніж уже там взяти медаль".

Остаточний список представників України на Олімпіаді-2020 буде відомий тільки у червні наступного року.

Анжеліка Терлюга і Станіслав Горуна. Фото НОК

Прес-аташе Федерації карате розповів, хто з українських каратистів може представити Україну на Олімпіаді-2020

Новини по темі