Мобільний додаток

Європарламент визнав Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели

31.01.2019 р., 17:06

Європейський парламент визнає голову парламенту Венесуели Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Боліваріанської Республіки Венесуела і висловлює повну підтримку його дорожньої карти.

Про це повідомляє прес-служба Європарламенту.

За відповідне рішення проголосували 439 парламентаріїв, проти висловилися 104. У своїй резолюції вони підтвердили свою "повну підтримку парламенту Венесуели як єдиному законному демократичному органу країни".

Депутати Європарламенту також засудили жорстокі репресії та насильство, що призводять до вбивств і жертв, та вимагають від властей де-факто венесуельської влади припинити всі порушення прав людини.

За даними Європарламенту, Гуайдо був визнаний законним президентом Венесуели кількома країнами, включаючи США, Колумбію, Аргентину, Бразилію, Чилі та Канаду.

Нагадаємо, Хуан Гуайдо заявив, що проводив таємні зустрічі з представниками венесуельських військових та силовиків. За його словами, військові згодні з ним щодо нестерпних умов життя в Венесуелі. Він такж пообіцяв амністію всім прибічникам влади Мадуро, кого не визнано винним у злочинах проти людства.

Нагадаємо, Венесуела перебуває у глибокій політичній та економічній кризі. Опозиція покладає на Мадуро відповідальність за тяжку ситуацію в країні та закликала до антиурядових демонстрацій для повалення режиму президента, який почав другий термін перебування на посаді всупереч міжнародній критиці. Під час протетсів у штатах Португалія, Барінас, Тачіра, Капітал, Амазонас, Болівар та столиці Каракасі вже загинуло щонайменше 40 осіб.

На фото EPA — Хуан Гуайдо

Європарламент визнав Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели

Новини по темі