Мобільний додаток

Стало відомо, хто увійде до складу збірної на Чемпіонаті світу з фристайлу та сноубордингу

31.01.2019 р., 11:22

Хто представлятиме Україну в змаганнях з фристайлу та сноубордингу, у яких випадках участь спортсменів у чемпіонатах фінансується з бюджету та чого не вистачає українським фристайлістам – в ефірі "РанокПРО" розповів спортивний коментатор Костянтин Дульцев.

Ведучий:

Костянтин Дульцев

Стала відома заявка українських спортсменів, які виступатимуть на Чемпіонаті світу з фристайлу і сноубордингу, який відбудеться у лютому в американському Парк-Сіті, це штат Юта.

Україну у змаганнях сноубордистів презентуватимуть п’ятеро спортсменів, всі вони виступатимуть у дисциплінах паралельний слалом або гігантський паралельний слалом. Лідер команди сноубордистів – Аннамарі Данча. 28-річна представниця Закарпатської області виступала на трьох Олімпійських іграх: у 2010, 2014 і 2018 роках. Чемпіонат світу-2019 стане для неї 6-им у кар’єрі.

Молодий закарпатський сноубордист Євгеній Гулій через спортивні показники не зумів потрапити до штатної збірної України, але вирішив поїхати на світовий форум за власний рахунок.

Участь інших чотирьох спортсменів оплачує Міністерство молоді та спорту України. До команди також увійшли кияни Олександра Мальована, Олександр Белінський і Роман Александровський.

Те, що участь спортсменів у міжнародних змаганнях оплачується бюджетним коштом – це нормальна практика. Якщо вони виконають кваліфікацію на Чемпіонатах світу, завоюють перепустку на світовий форум, то звичайно, Міністерство молоді і спорту, фактично, державний бюджет оплачує їм ці поїздки. Ті, хто не виконав, залишаються вдома. Але якщо вони хочуть поїхати, і Міжнародна федерація надає так званий WildCard, додаткове місце для країни, а у спортсмена є зайві гроші, то звичайно, він може за власний рахунок поїхати і набратися необхідного досвіду, як це цього року зробить Євгеній Гулій.

Стосовно команди з фристайлу, до неї увійшли шестеро спорсменів, у тому числі наша легенда і олімпійський чемпіон 2018 року у лижній акробатиці Олександр Абраменко, який, як і Ольга Полюк, виступатиме саме у лижній акробатиці. У могулі Україну представлятимуть Олег Масира і Вікторія Приймак з Тернопільської області, в слоупстайлі – Орест Коваленко та Катерина Коцар.

Десять днів тому Абраменко і Полюк виступали на етапі Кубка світу в Лейк-Плесиді. Олександр з 6-им результатом пробився до фіналу, і там піднявся на одну позицію, а Ольга Полюк зуміла пробитися лише в другий фінал за підсумками кваліфікації і посіла 11-е місце.

Стосовно Абраменка – після феєричних Олімпійських ігор-2018 у Пхьончхані у Олександра були думки завершити спортивну кар’єру. Він 1988-го року народження, йому вже 30 років, для фристайліста це досить поважний вік. Чи дотягне він до Олімпійських ігор-2022 у Пекіні – можливо, якщо у нього буде стимул. Тим не менше, для нього все важче й важче готуватися до нового сезону, тим паче, в Україні як не було умов, так і немає, навіть не зважаючи на олімпійську золоту нагороду. Він продовжує готуватися за кордоном і представляти Україну на міжнародних стартах.

Завдяки минулорічній золотій нагороді Абраменка мав датися поштовх для розвитку фристайлу в Україні. Але за останній рік були обіцянки, красиві слова. Але самого трампліна не було, і навіть проекту досі немає.

 На фото Олександр Абраменко на Олімпійських іграх у Пхьончхані. Фото НОК

Стало відомо, хто увійде до складу збірної на Чемпіонаті світу з фристайлу та сноубордингу

Новини по темі