Мобільний додаток

Між кабміном та НАК "Нафтогаз України" розбіжності щодо підпорядкування ГТС — експерт

27.01.2019 р., 18:22

Між Кабінетом міністрів та НАК Нафтогаз України існують розбіжності щодо підпорядкування компанії "Магістральні газопроводи України", яка має стати оператором української газотранспортної системи. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Еконо-варіант" повідомив фахівець з нафто-газових питань Геннадій Кобаль.

"Труднощі є. Принципово всі погоджуються, але в плані процедурному і в якому форматі воно буде проходити, є дуже великі розбіжності між урядом та безпосередньо керівництвом Нафтогазу. Якщо спростити, то це виглядає як намагання контролювати цю компанію. Якщо в такому вигляді, як пропонував уряд зробити Магістральні газопроводи України, то їй передаватимуться всі активи, які пов’язані з транспортуванням газу. В такому форматі є великий спротив Нафтогазу, яке не хотіло б щоб до керівництва у цій компанії не прийшли їхні опоненти", — повідомив експерт.

Зазначимо, відповідно до третього енергопакету ЄС, Україна зобов’язалася виділити газотранспортну систему в окрему компанію. ПАТ "Магістральні газопроводи України" була створена ще в листопаді 2016 року саме для цих цілей, однак 29 жовтня минулого року наглядова рада компанії оприлюднила заяву, в якій зазначила, що єдиним документом, підписаним між МДУ і "Нафтогазом України", є Меморандум про взаєморозуміння про відділення оператора газотранспортної системи. При цьому в компанії підкреслили, що члени наглядової ради МГУ не отримали ніяких пропозицій від "Нафтогазу" щодо конкретних умов співпраці, "які б відповідали законодавству України і могли б бути серйозно розглянуті наглядовою радою МГУ".

Слухати повну версію.

Новини по темі