Мобільний додаток

Україна перебуває в п’ятірці держав, які мають найбільшу кількість справ в ЄСПЛ — Павліченко

25.01.2019 р., 09:41

Україна перебуває в п’ятірці держав, які мають найбільшу кількість справ в Європейському суді з прав людини. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" повідомив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

Ведучі:

Богдан Буткевич, Христина Стець

"Україна перебуває в п’ятірці держав, які мають найбільшу кількість справ в Європейському суді з прав людини. Якщо ми звернемось до матеріалів, які були оприлюднені на прес-конференції президентом Європейського суду з прав людини Гвідо Раймонді, то Україна декілька разів звучала у статистичних повідомленнях серед лідерів по кількості справ за 2018 рік", — зазначив Олександр Павліченко.

Олександр Павліченко зауважив, що розгляд цих справ триває досить довго.

"Розгляд цих справ триває досить довго і йдеться про справи, які були подані у різний проміжок часу, частина яких була навіть за 5-7 років до дати ухвалення Європейським судом", — сказав він.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини повідомив, що кількість справ, які перебувають на розгляді в Європейському суді з прав людини від України, на сьогоднішній день становить 7267 справ.

"Кількість справ, які перебувають на розгляді в Європейському суді з прав людинивід України, на сьогоднішній день визначена на рівні 7267 справ. Більшість справ очікують свого рішення. Це справи, які вже пройшли повністю і етап відбору, і ухвалення на прийнятність, і етап комунікації. Тепер вони очікують на розгляд комітетом або палатою суддів і ухвалення рішення", — прокоментував Павліченко.

Олександр Павліченко наголосив, що показник кількості населення і кількості справ є похідним і дуже рідко використовується для характеристики держави.

"Європейський суд завжди зважає на загальну кількість справ, які подані від держави-учасниці конвенції. Таким чином, фактично визначається рівень інституційного захисту на рівні держави конкретного права, визначеного Європейською конвенцією з прав людини. Тому показник кількості населення і кількості справ є похідним і дуже рідко використовується для характеристики держави", — додав він.

Нагадаємо, на розгляді в Європейському суді з прав людини станом на кінець 2018 року перебувало понад 7200 скарг, відповідачем у яких зазначена Україна. Таким чином, Україна у першій трійці за кількістю скарг проти неї в Європейському суді з прав людини. Водночас за показником співвідношення кількості справ до кількості населення Україна не є у числі лідерів і посідає лише 20-те місце серед держав-членів Ради Європи.

Прослухати повну версію.

На фото: виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко

Україна перебуває в п’ятірці держав, які мають найбільшу кількість справ в ЄСПЛ — Павліченко

Новини по темі