Мобільний додаток

У Києві відбудеться виставковий проект "Античні коди України. Сакральні реконструкції"

24.01.2019 р., 09:35

У Києві 24 січня о 19.00 в Музеї української діаспори відбудеться відкриття виставкового проекту Володимира і Тетяни Бахтових "Античні коди України. Сакральні реконструкції". Які цінності античної цивілізації? Яка формула давніх міфів? Хто вони: ЛЮДИ-ГЕРОЇ-БОГИ? В ефірі UA:Радіо Культура в програмі "Культура.Live" розповів художник Володимир Бахтов.

Ведучі:

Людмила Ляхевич, Данііл Самсонов

Художник розповів, що на виставці будуть представлені дві великі теми.

"Їх коротко можна сформулювати як Народження-Життя-Смерть-Безсмертя і Люди-Герої-Боги. Виконані ці теми за допомогою двух технік, які я особисто винайшов. Це техніка геліографіті, тобто малювання вогнем і техніка terra-театр, використання моделей, тобто живих людей, і природніх матеріалів, таких як глина", — сказав Бахтов.

За словами Володимира Бахтова, він більше 20 років живе поряд з Ольвією, де збудував дім-майстерню.

"Дослідження Ольвії стало питанням мого життя, основною темою творчості, тому вважаю, що про неї треба більш активно говорити", — говорив Бахтов.

Художник поділився, що вважає своє мистецтво не абстрактним і не лабораторним і додав, що воно прив'язане до конретних археологічних памяток і будівель, які існували на території Ольвії.

"Некомерційне мистецтво, яким я займаюся,  дає свободу і це для мене принципово важливо. Я винайшов власний метод для того, щоб зробити символічну реконструкцію в 3D форматі", — зауважив Бахтов.

Володимир Бахтов повідомив, що техніка геліографіті полягає у просторовому малюванні вогнем, де художник на археологічному об’єкті палаючим смолоскипом відтворює втрачені контури споруд або повністю реконструює їх від фундаменту.

За словами художника Бахтова, перформанс terra-театр витікає з античної ідеї пластичності світу і людського тіла, де волонтери перетворюються на живі скульптури, розігрують той чи інший міф, а весь процес фіксується на фото або відео.

"Я вже починав говорити про тріаду Народження-Життя-Смерть і ще хочу додати тріаду Дім-Заповідник-Музей, концепція чого для мене дуже важлива. Для мене і моєї дружини Тетяни  Дім Бахтових є пропагування відкритості і свободи. Ми з нею поставили ціль привернути таким чином  увагу до  нашого заповідника Ольвія, який занедбаний", — додав Бахтов.

Володимир Бахтов розповів, що до виставки увійшли роботи з 2005 року і до сьогодні. 

Нагадаємо, що 24 січня о 19.00 в Музеї української діаспори відбудеться відкриття виставкового проекту Володимира і Тетяни Бахтових "Античні коди України. Сакральні реконструкції" яка триватиме до 6 лютого. 

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото — ФБ сторінка заходу

У Києві відбудеться виставковий проект "Античні коди України. Сакральні реконструкції"

Новини по темі