Мобільний додаток

Е-кабінет та ідентифікація обличчя: українці зможуть отримати водійське посвідчення без хабарів

23.01.2019 р., 13:40

В Україні можна буде отримати водійське посвідчення без хабарів. Вже цього року у Києві буде запущено пілотний проект нової моделі складання іспитів на отримання посвідчення водія. Про новації цього проекту в ефірі "РанокПРО" розповіла Олеся Архипська, менеджерка проектів урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції".

Ведучі:

Ольга Бабчук, Павло Туптинський

Як розповіла Олеся Архипська, найбільш корупційним компонентом в процесі отримання водійських прав є саме момент складання іспитів. Нова модель іспитів, запропонована ініціативою "Разом проти корупції", яку підтримує також Головний сервісний центр МВС, вносить три основні новації.

1. Електронний кабінет водія, який дозволить реєструватись на іспит незалежно від автошколи.

"Ми абсолютно змінюємо філософію. Якщо раніше при отриманні прав тебе брали за руку, вели в автошколу, вели здавати іспити, то тут абсолютно інший підхід. Людина сама обирає час, місце зручне, фіксує через електронний кабінет водія на сайті, де вона буде здавати і в який час, приходить і складає іспити", – розповіла Олеся Архипська.

2. Ідентифікація особи за обличчям під час теоретичного та практичного іспитів.

"Тобто якщо не ви сіли за комп’ютер, щоб складати теоретичний іспит, система автоматично буде припиняти роботу і фіксувати нездачу іспиту, – пояснила експертка. – Під час ваших відповідей на теоретичні питання система час від часу перевіряє, чи саме ця особа перебуває за комп’ютером. Це ж правило стосується і практичного іспиту. Система під час водіння транспортного засобу теж час від часу перевіряє, чи саме ця особа знаходиться у транспорті".

3. Відео- та аудіозапис практичного іспиту.

Олеся Архипська додала, що досить часто під час навчання в автошколі учні чують натяки на те, що "краще підстрахуватися" і збирають на це "підстрахування" гроші.

"Ми аналізували, скільки сьогодні становить оцей тіньовий ринок "підстрахування", що недоотримує бюджет України. За нашими підрахунками це щорічно 15,5 млн доларів", – наголосила експертка.

При цьому запропонована модель складання іспиту набагато дешевша, пояснює Олеся Архипська.

"Це дуже реально, навіть реальніше, ніж ми собі очікували. Технологія ідентифікації обличчя в Києві вже впроваджується, наприклад, в аеропортах, і в рамках програми "Безпечне місто" також. Собівартість нашої технології – декілька десятків мільйонів гривень. В принципі, це копійки", – зауважила вона.

Наразі проект реалізуватиметься тільки у Києві. Якщо він виявиться успішним, ця процедура стане обов’язковою для всіх потенційних водіїв.

"Ми маємо до кінця цього року цей проект реалізувати. Ми б хотіли, щоб увійшли ще 2-3 регіони або міста України, які б теж паралельно взяли участь у цьому проекті. Якщо все ок, то тоді ми робимо автоматично зміни до Інструкції №515 (яка визначає порядок складання іспитів на отримання посвідчення водія – ред.), і це пошириться на всю Україну", – підсумувала експертка.

В Україні щороку близько 350 тис українців та іноземних громадян отримують посвідчення водія. При цьому на дорогах гине близько 3,5 тис осіб. Здебільшого причинами ДТП є порушення правил дорожнього руху водіями.

Фото www.rac.co.uk

Е-кабінет та ідентифікація обличчя: українці зможуть отримати водійське посвідчення без хабарів

Новини по темі