Мобільний додаток

У Києві у лютому проведуть фестиваль "Kyiv Photo Book"

23.01.2019 р., 10:00

У Києві 9 лютого відбудеться фестиваль фотокнижок від видавництв і фотографів "Kyiv Photo Book". В ефірі UA:Радіо Культура в програмі "Культура.Live" куратор фестивалю Дмитро Кракович розповів, який поштовх дасть фестиваль для розвитку українського фотомистецтва.

Ведучі:

Людмила Ляхевич, Данііл Самсонов

"В останні роки спостерігаю такий тренд, що збільшується видання фотокниг. Видавництва або самі фотографи видають фотокниги, але люди їх не бачать. Тому спало на думку, що треба зробити спеціалізований івент для того, щоб розширити комунікацію і створити діалог між видавцями фотокниг та їх поціновувачами", — сказав Кракович.

За словами куратора фестивалю, сьогодні професійні фотографи мають змогу видавати фотокниги, це стало більш доступним. 

"Цільовою аудиторією цього заходу є люди, які цікавляться культурою, мистецтвом та  фотомистецтвом. На фестивалі також буде багато фотографів. Фотокнига є витвором мистецтва, такою собі візитівкою фотографа", — зауважив Кракович.

Дмитро Кракович додав, що в Україні не так багато видавців, які видають фотокниги.

"Хоча фотографи більше шукають видавництва для співпраці, видавництва теж шукають цікаві фотографії і таланти. Закордоном  фотокниги продаються більше, а в нас їх ще загалом не так багато. Дистриб'ютори, які їх продають, вважать фотокниги не такими цікавими і те, що їх не будуть купувати. Цей напрямок мистецтва у нас поки майже неіснуючий", — розповів Кракович.

Куратор фестивалю "Kyiv Photo Book" зауважив, що ейфорія щодо цифрових фото, яка була раніше, поступово проходить.

"Багато молодих фотографів переходять на плівкову зйомку, бо їм цікаво працювати з тим, що можна потримати в  руках. Такі фото є чимось особливим і значним, їх можна подарувати комусь. Також фотокнигу можна показувати на фотовиставках та знайомити з нею людей", — поділився Кракович.

Дмитро Карпович зазначив, що на фестивалі буде також лекційна частина.

"Головною подією фестивалю буде ярмарок, на якому можна буде подивитися або купити фотокниги. Протягом всього дня буде лекційна програма і для фотографів, і для поціновувачів мистецтва. Буде лекція доктора мистецтвознавства Тетяни Павлової з Харкова", — сказав Кракович.

За словами куратора фестивалю, це лекція буде про Євгена Павлова.

"Це харківський фотограф, один з фундаторів Харківської школи фотомистецтва, яка відома і закордоном. На лекції можна буде дізнатися як створювався фотопроект "Скрипка" Павлова. Ще будуть лекції від видавців про те, як створювати фотокнигу", — розповів Кракович.

Нагадаємо, що фестиваль "Kyiv Photo Book" відбудеться в Києві 9 лютого. Цей фестиваль - для тих, хто цінує або цікавиться фотографією. Фестиваль буде проходити в Креативній спільноті IZON на Подолі. Вхід вільний.

Прослухати детальніше можете за посиланням

У Києві у лютому проведуть фестиваль "Kyiv Photo Book"

Новини по темі