Обирай пісні. Визначай переможця

У Польщі конституційний суд оголосив рішення щодо "української частини" закону про ІНП

17.01.2019 р., 14:31

Конституційний суд Польщі визнав неконституційними положення оновленого закону про Інститут національної пам’яті із визначеннями "українські націоналісти" та "Східна Малопольща".

Про це повідомляє Польське радіо.

Відповідні положення у лютому 2018 року опротестував президент Польщі Анджей Дуда. Протилежну думку мають Сейм та генеральний прокурор.

"Судді підтримали позицію президента Польщі, який стверджував, що визначення "українські націоналісти" та "Східна Малопольща" є неточними, що перешкоджає точному визнанню забороненого діяння і, таким чином, це порушує конституційний принцип точності права", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда оскаржив положення у частині щодо "злочинів українських націоналістів". Зміни дозволяють відкривати кримінальні провадження проти осіб, котрі "заперечують злочини українських націоналістів у 1925-1950 роках, а також злочини українських формувань, котрі колаборували з ІІІ Рейхом під час Другої світової війни". Згідно з законом про Інститут національної пам’яті за заперечення таких злочинів загрожує штраф або позбавлення волі до трьох років. Новий закон про ІНП набув чинності 1 березня 2018 року.

Фото PAP/Bartłomiej Zborowski

У Польщі конституційний суд оголосив рішення щодо "української частини" закону про ІНП

Новини по темі