Мобільний додаток

Іван Марчук: на будь-якому шматку землі я можу побачити красу і намалювати її

17.01.2019 р., 09:35

У Києві в Національному музеї "Київська картинна галерея" триває персональна ретроспективна виставка народного художника Івана Марчука. Понад 50 картин із 13 циклів митця вміщено в одну експозицію. Про виставку з місця події для програми "Культура.Live"  розповів журналіст Данііл Самсонов

Понад 47 років Іван Марчук присвятив писанню пейзажів. Авторська техніка художника  пльонтанізм зробила їх відомими на весь світ. Унікальною вона є й тому, що майстер здатен за хвилину нанести сотні мазків на картині.

Художник Іван Марчук розповів, що все життя робив те, що йому дійсно подобається.

"Колись мене вразили голі дерева в листопаді. Я подивився на те, як рисується графіка дерев на фоні неба. Це фантастика! Потім почав думати, як це втілити, але не хотів малювати щіткою, бо вже це пройшов. Так і придумав свій стиль",   говорив   Іван Марчук.

Ретроспективну виставку "Земля моя — краса моя" художник вбачає як подарунок шанувальникам до Різдвяних свят. Зима  один з його найулюбленіших періодів у творчому житті. 

"Як кажуть: люди дивляться, а художник бачить. Тому коли бачу пейзаж, то одразу хочу його намалювати. На будь-якому шматку землі я можу побачити красу і намалювати її",  поділився Іван Марчук.

На урочистій церемонії відкриття виставки також презентували колекцію костюмів відомої художниці Лідії Лущик. Це 5 образів, створених за мотивами техніки пльонтанізм Івана Марчука. Дизайнерка  розповіла, як працювала над колекцією.

"Я знаю творчість Марчука, вона різна. Поспілкувавшись з маестро про свою ідею, він спрямував мене і схвалив задум. За нетривалий час зробила такий  подарунок до його виставки. Тут була і комп'ютерна вишивка, буде ще ручна і аплікації. Також спробувала створити прикраси у його стилі. Ще є море праці та ідей",   зауважила Лідія Лущик.   

Спеціально до персональнрої виставки митця львівський художник Артур Абрамів написав стилізований портрет Івана Марчука, який герой вечора отримав на церемонії відкриття. 

"Я виростав на картинах Марчука. Минуло літа написав йому, цікавлячись його думкою щодо моєї творчості. Він назвав мої роботи цікавими і самобутніми. Такий відгук дуже сильно мене надихнув, тому я вирішив намалювати його портрет в тому стилі, який йому особисто сподобався",   розповів Артур Абрамів.  

Співкураторка виставки Тамара Стрипко відзначила, що виставка просто фантастична.

"Іван Марчук 47 років створює тільки пейзажі. Навіть в роки еміграції, він малював українські землі", сказала Тамара Стрипко.

  

Галерист Максим Волошин поділився, що Іван Марчук не лише геніальний художник, а й цікава особистість.

"Марчук феноменальний в плані привернення уваги і того, як його люблять люди в Україні. Можна сказати, що він є національним героєм. На його виставки люди  приходять навіть для того, щоб просто його побачити",   повідомив Максим Волошин.   

Нагадаємо, що ретроспективна виставка Івана Марчука "Земля моя — краса моя"  триватиме до 3 лютого в Національному музеї "Київська картинна галерея". 

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото — ФБ сторінка заходу

Іван Марчук: на будь-якому шматку землі я можу побачити красу і намалювати її

Новини по темі