Мобільний додаток

Клімкін: зрив консультацій "Газпромом" — спроба залякати Європу

15.01.2019 р., 17:45

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розцінює зрив технічних тристоронніх консультацій "Газпромом" щодо транзиту газу між Україною, Росією і Євросоюзом як спробу залякати Європу.

Про це він написав у Твіттер.

За його словами, він бачить вихід з цієї ситуації у поширенні на проекти "Газпрома" типу газопроводу "Північний потік-2" всіх норм Європейського Союзу.

Нагадаємо, раніше заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль повідомила, "Газпром" зірвав технічні тристоронні консультації щодо транзиту газу між Україною, Росією і Євросоюзом, що були заплановані на 15 січня.

Нагадаємо, перед проведенням 21 січня тристоронніх газових переговорів Україна-Росія-ЄС на політичному рівні 15 січня мали відбутися консультації на рівні експертів.

Як повідомлялося, 17 липня 2018 року у Берліні відбулася перша тристороння зустріч представників України, Росії та Єврокомісії щодо транзиту російського газу територією України.

Читайте також — Багато очікувати від тристоронніх переговорів щодо газу не варто — Михайло Гончар

Термін дії контракту на транзит російського газу до ЄС українською ГТС закінчується 1 січня 2020 року, його було укладено в 2009 році строком на 10 років. Після 2020 року "Газпром" має намір скоротити транзит свого газу через територію України, адже завершує будівництво газопроводу "Північний потік-2", який загрожує тим, що Росія зможе в обхід України здійснювати транзит газу до Європи.

 

Клімкін: зрив консультацій "Газпромом" — спроба залякати Європу

Новини по темі