Мобільний додаток

Кінотеатр "Київ" може зникнути з культурної мапи Києва – активіст

8.01.2019 р., 15:38

Столичний кінотеатр "Київ" – під загрозою. Днями закінчився термін дії 20-річного договору оренди кінотеатру, який перебуває у комунальній власності, і КМДА досі не винесла рішення про його продовження чи припинення. Петиція на підтримку кінотеатру вже зібрала півтори тисячі голосів, але доля кінотеатру усе ще залишається невизначеною. Кирило Марікуца, директор Kyiv International Short Film Festival та співзасновник проекту Kyiv Music Film в ефірі "ДеньПРО" розповів деталі.

Ведучі:

В’ячеслав Ільїн, Ганна Матвійчук

Кирило Марікуца переконаний: найбільша загроза – це невідомість. Ніхто не знає, що чекає на кінотеатр "Київ" далі.

"Напевно, найбільша загроза зараз перед нами з вами, перед пересічними глядачами – це нерозуміння того, що відбувається і що чекає на кінотеатр "Київ". У них стік договір 20-річної оренди, і в принципі, він просто мав продовжитися за звичайною процедурою, – пояснив активіст. – Кінотеатр розпочав її восени, вони зробили усі необідні речі для того, щоб кінотеатр існував, але перед Новим роком кінотеатр так і не отримав жодної відповіді від столичної влади про припинення чи про продовження договору оренди".

У КМДА заперечують можливість закриття кінотеатру, водночас припускаючи можливість його включення до мережі комунальних кінотеатрів.

"На сайті КМДА з’явилися коментарі керівника департаменту культури КМДА Тетяни Попової про те, що кінотеатр нібито має перейти до комунального підприємства "Київкінофільм". Жодних офіційних підтверджень, знову ж таки, немає, це тільки заява на сайті КМДА", – наголошує Кирило Марікуца.

Найбільше активісти переживають саме через можливість закриття кінотеатру, як це сталося вже з двома столичними кінотеатрами.

"І саме оце от нерозуміння того, що буде відбуватися з кінотеатром "Київ", є найбільш загрозливим. Особливо враховуючи те, що за останні декілька місяців ми вже втратили два столичних кінотеатри, які знаходяться в центрі (про закриття кінотеатрів "Кінопанорама" та "Україна" стало відомо восени – ред.). Ми, як представники громадськості та партнери кінотеатру, найбільше переживаємо за те, що кінотеатр просто зникне, як культурна одиниця, з мапи Києва", – поділився Кирило Марікуца.

Нагадаємо, кінотеатр "Київ" протягом багатьох років приймає у себе Київський міжнародний кінофестиваль "Молодіcть" та фестивалі національного кінематографа. Також він належить до міжнародної мережі Europa Cinemas, до якої входять найкращі кінотеатри Європи.

Фото: facebook.com

Кінотеатр "Київ" може зникнути з культурної мапи Києва – активіст

Новини по темі