Мобільний додаток

Музей історичних коштовностей України святкує "золотий" ювілей

4.01.2019 р., 09:25

Про "золотий" ювілей Музею історичних коштовностей України в програмі "Культура.Live" розповіла старша наукова співробітниця відділу ювелірного мистецтва цього музею Ірина Удовиченко.

Ведуча:

Олена Гусейнова

Наукова співробітниця музею розповіла про момент, коли виникла ідея створити такий музей. 

"Це досить цікава історія. В 1954 році певна людина в місті Мелітополь біля своєї хати рила колодязь і знайшла коштовності. Після цього на розкопки приїдить археолог Олексій Тереножкін, який знаходить майже 4 тисячі коштовностей. Це було скіфське золото",  — говорила Удовиченко.

За словами Ірини Удовиченко, тоді й виникла ідея в Києві створити такий осередок, де будуть показані ці коштовні речі.

"У 1963 році 22 січня вийшла постанова про створення такого музею. Спочатку ми працювали під назвою "Золота комора", а коли почали збирати колекцію вже в 1963 року то зрозуміли, що масштаби більші і тоді розпочали функціонувати як філія. Наш музей знаходиться на території Києво-Печерського заповідника", — зазначила Удовиченко.

Також Ірина Удовиченко додала, що в музеї є близько 56 тисяч предметів із золота, срібла та коштовного каменя.

"Одна третина знаходиться в експозиції і дві третини зберігаються у фондах. Ми дуже вдячні меценатам Богдану і Варварі Ханенків, адже десь 1500 експонатів надійшло саме з їх музею. Крім того, в Музеї історичних коштовностей є речі навіть більш давні, ніж з скіфського періоду. В нас представлені дві підвіски, які датуються 4-3 тисячоліттям до нашої ери, тобто вони старші ніж піраміди", — розповіла Удовиченко.

За словами старшої наукової співробітниці, приблизно 6 тисяч років тому на наших землях почали робити предмети з металу.

"Нам би також дуже хотілося отримувати коштовні речі в музей з сучасного періоду, щоб можна було показати нащадкам, які прикраси були на початку 21 століття", — сказала Удовиченко. 

Нагадаємо, що 4 січня з нагоди «золотого» ювілею вхід до Музею історичних коштовностей України буде безкоштовний. Також протягом дня будуть доступні консультації від науковців музею.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото взяте з ФБ сторінки заходу

Музей історичних коштовностей України святкує "золотий" ювілей

Новини по темі