Мобільний додаток

"Він був тим, хто більше працював, ніж жив" — спогади близьких про Анатолія Погрібного

3.01.2019 р., 09:30

До Дня народження літературознавця, письменника і публіциста, багаторічного ведучого Українського радіо Анатолія Погрібного в програмі "Культура.Live" вдова Анатолія Григоровича, педагог, мовознавиця, літературознавиця Галина Погрібна, журналістка, письменниця, перша лауреатка премії імені Анатолія Погрібного Галина Дацюк, племінниця Ольга Булко та письменник і друг Дмитро Головко розповідали, яким вони його запам'ятали.

Ведучі:

Олена Гусейнова, Юлія Чаплінська

Вдова Анатолія Григоровича про нього: він зажди був у праці

"Я добре пам'ятаю те, що мій чоловік Анатолій Погрібний завжди був у праці, постійно кудись летів. Він завжди був у русі. Перед смертю Анатолій Григорович сказав: "Господи, що чекає на Україну?" Якщо згадати всі написані ним слова, то вони стали пророчими. Також він завжди казав про церкву та її важливість, про те, що українська церква мусить відновитися", — розповіла Галина Погрібна.

Журналістка та письменниця Галина Дацюк про Анатолія Погрібного: він більше працював ніж жив

"Для україни Анатолій Григорович - це велика історія культури, науки, громадського життя, таку постать ніхто не замінить. Моя історія з ним почалася в юності, в 70-х роках, коли він пhийшов до університету Шевченка як новий викладач. Анатолій Погрібний був справжнім інтелектуалом, він ніколи не був на високому олімпі, який далекий від народу. Анаnолій Григорович більше працював ніж жив", — говорила Галина Дацюк.

Письменник та друг Дмитро Головко про Анатолія Погрібного: він був патріотом свого села

"Пам'ятаю, що він в дитинстві писав вірші. Ми з ним стали земляками, коли я купив дачу в його рідному селі й кожного літа ми там були. Анатолій Григорович був патріотом свого рідного села, він боровся за село та відстояв відновлення життя в селі", — сказав Дмитро Головко.

Племінниця Анатолія Погрібного Ольга Булко про нього: він завжди говорив, що Донбас - це Україна

"Для мене Анатолій Григорович був просто дядя Толя. Він завжди дуже гарно ставився і піклувався про мене. Дуже яскраво пригадую його слова про те, що Донбас - це Україна. Також він дуже поважав творчісь Бориса Грінченка і писав про нього кандидатську дисертацію", — додала Ольга Булко.

Нагадаємо, що 17 січня о 18.00 у Національній спілці письменників буде вечір пам'яті Анатолія Погрібного.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото взяте з сайту Бібліотеки української літератури

"Він був тим, хто більше працював, ніж жив" — спогади близьких про Анатолія Погрібного

Новини по темі