Мобільний додаток

Керівник програм нових медіа Мороз: людям потрібно робити перерви у взаємодії з інформацією

31.12.2018 р., 09:35

Слово "Токсичний" назвали словом 2018-го. Про токсичні практики року, що минає в програмі "Культура.Live" розповів керівник програм нових медіа "Інтерньюз Україна" Віталій Мороз.

Ведучі:

Олена Гусейнова, Ірина Славінська

Керівник програм нових медіа поділився думками щодо того, чи був Інтернет 2018 року токсичним середовищем.

"Для когось він став токсичним, для когось ні, але його точно було значно більше цього року. В Україні з покращенням доступу до Інтернету багато людей відзначили, що його стає більше. Термін "токсичність" на мою думку про те, що технології та Інтернет можуть бути використовані в поганих цілях і останні кілька років це довели. Прикладами цього є політики, вибори в США тощо. Але поряд з цим не треба забувати, що Інтернет - це можливості" — розповів Мороз.

Також Віталій Мороз додав, що сьогодні люди прокидаються і засинають з Інтернетом та вже не мислять себе в категоріях без його наявності. 

"Ми стаємо залежними від онлайн середовища, в якому є багато ризиків. Велика кількість людей погано розуміє важливість питань безпеки", — зауважив Мороз.

За словами керівника програм нових медіа, "токсичність" в нього асоціюється з певним забрудненням та втручанням. Крім того, Віталій Мороз сказав, що джерела фінансування ЗМІ теж стало одним з найбільших питань року.

"Природа соціальних мереж та Інтернету така, що ми більше висловлюємо не зважені погляди, а емоційні. В якійсь мірі це не сприяє раціональній дискусії", — говорив Мороз.

Віталій Мороз висловився з приводу того, чому люди шукають, як видалити себе з Фейсбуку та інших соціальних мереж.

"Дослідники говорять про такий собі синдром втраченої уваги. Люди бояться щось пропустити. Соціальні мережі щосекунди пропонують новий контент і коли ти постійно там перебуваєш, виникає відчуття, що можеш щось втратити чи пропустити. Тому споживання великої кількості інформації не робить людей щасливими. Інформаційний детокс у такому випадку означає те, що людям потрібно робити перерви у взаємодії з інформацією і її не повинно бути забагато", — зазначив Мороз.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото взяте з ФБ Віталія Мороза

Керівник програм нових медіа Мороз: людям потрібно робити перерви у взаємодії з інформацією

Новини по темі