Мобільний додаток

В період свят зростає вірогідність поширення фейків — медіа-експерт

29.12.2018 р., 16:38

Протягом новорічних і різдвяних свят зростає вірогідність поширення фейків. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "В мережі" повідомила координаторка проекту “По той бік новин” ГО Інститут розвитку регіональної преси” Альона Романюк.

"Інформація сьогодні коштує дорого, тому тут теж виникає багато фейків. Особливо хочу звернути увагу всіх. Буде новорічно-різдвяний період, він характеризується інформаційною тишею, коли немає знакових новин в інформаційному просторі. Нема прийняття законопроектів, ніхто не випускає когось під заставу або без застави, немає прес-конференцій і тому журналісти часто змушені вишукувати новини по соцмережах, дивитись за вікно і просто виловлювати ці новини. Тому цей період є дуже слабким місцем, коли можна зробити інформаційний вкид", — зазначила Альона Романюк.

Нагадаємо, відповідно до дослідження "Довіра до ЗМІ, вплив російської пропаганди, медіаграмотність в Україні" проведеного у березні, понад 61% українців не бажають брати участь у навчальних курсах щодо підвищення власної медіаграмотності, причому 30% жителів визнають свою нездатність відрізняти якісну інформацію від фейків.

Слухати повну версію.

Новини по темі