Мобільний додаток

Романа Сущенка перевели в карцер — омбудсмен

29.12.2018 р., 14:32

Незаконно засудженого в РФ українського журналіста Романа Сущенка перевели в карцер. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила український обудсмен Людмила Денісова.

"Маю невтішну інформацію щодо Романа Сущенка, який вже третій Новий рік проведе у російській колонії. Його дружина повідомила, що Романа помістили до карцеру та відверто знущаються з нього. Співробітники колонії примушують Романа прокидатися раніше усіх в’язнів — о 5 ранку та вилучають постільні речі. І це нелюдське поводження з нашим Романом відбувається напередодні новорічних свят", — повідомила омбудсмен.

Людмила Денісова повідомила, що вже звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з цього приводу.

"Я звернулася до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Тетяни Москалькової з вимогою негайно з’ясувати підстави поміщення Романа до карцеру та здійснити необхідні дії щодо відновлення порушених прав українця", — повідомила вона.

Нагадаємо, на початку листопада засудженого в Росії українського журналіста "Укрінформа" Романа Сущенка етапували до колонії суворого режиму в Кіровській області.

Докладніше — Сущенко став лауреатом Національної премії за захист свободи слова — НСЖУ

Кореспондента медіа-ресурсу "Укрінформ" Романа Сущенка затримало ФСБ Росії 30 вересня 2016 року в Москві, де він відвідував родичів. Українському журналістові було висунуто звинувачення у шпигунстві і 4 червня 2018 року Московський міський суд його засудив до 12 років колонії суворого режиму.

Раніше повідомлялося, що Верховний суд Росії залишив без змін рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Романа Сущенка, відхиливши апеляцію сторони захисту.

Романа Сущенка перевели в карцер — омбудсмен

Новини по темі