Більше новин
- 14:20
- "Коротка лава запасних", або Уряду Шмигаля рік. Як змінився Кабмін і коли очікувати на оновлення його складу?
- 11:33
- Звіримо годинники: депутати планують скасувати перехід на зимовий та літній час
- 11:10
- Верховна Рада взялася за "вільних митців": як пропонують врегулювати роботу на фрілансі
- 10:45
- "Антитіла" скасували концерт туру Неllo
- 22:30
- Сергій Мартинюк: Мій перший роман — це психологічна терапія
Цього року поліцейські затримали понад 350 груп угонщиків — Прудченко
Цього року в Україні оперативниками карного розшуку затримано 353 групи, які займалися угонами автомобілів.
Про це розповів перший заступник начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції Сергій Прудченко, повідомляє прес-служба Нацполіції.
За його словами, за 11 місяців 2018 року у порівнянні з аналогічним періодом 2016-го року поліція зареєструвала вдвічі менше угонів транспортних засобів, розкрити в цьому році вдалося третину таких злочинів — 2158.
"Серед міст, де найвищий відсоток викрадень, в лідерах Київ, Одеса, Харків, Дніпро і Львів. Найбільш популярні у викрадачів такі марки машин: Tоyota, Mazda, Lexus, Range Rover і Mercedes", — зазначив Прудченко.
Як повідомив перший заступник начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції, сьогодні існує кілька способів легалізації викрадених автомобілів. Один з них — метод двійників. В цьому випадку автомобіль віддають перекупникові, підбирається машина-клон необхідного року випуску, кольору, моделі і перебиваються номери двигуна і кузова. Але підбирають другий автомобіль обов'язково в іншому регіоні, де-небудь подалі, щоб мінімізувати ймовірність того, що машини-двійники зустрінуться.
Найпоширеніший варіант заробити для бандитів — це викрасти під повернення. У цьому випадку вони рідко зустрічаються з самим потерпілим, як правило, знаходять посередника в оточенні власника автомобіля.
Щоб зберегти своє рухоме майно, Сергій Прудченко радить залишати автомобілі на стоянці з охороною, блокувати педалі і рульове колесо блокувальними пристроями або вмонтувати де-небудь кнопку, що розриває одну з життєво важливих електричних ланцюгів автомобіля.
