Мобільний додаток

Цього року поліцейські затримали понад 350 груп угонщиків — Прудченко

28.12.2018 р., 14:07

Цього року в Україні оперативниками карного розшуку затримано 353 групи, які займалися угонами автомобілів.

Про це розповів перший заступник начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції Сергій Прудченко, повідомляє прес-служба Нацполіції.

За його словами, за 11 місяців 2018 року у порівнянні з аналогічним періодом 2016-го року поліція зареєструвала вдвічі менше угонів транспортних засобів, розкрити в цьому році вдалося третину таких злочинів — 2158.

"Серед міст, де найвищий відсоток викрадень, в лідерах Київ, Одеса, Харків, Дніпро і Львів. Найбільш популярні у викрадачів такі марки машин: Tоyota, Mazda, Lexus, Range Rover і Mercedes", — зазначив Прудченко.

Як повідомив перший заступник начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції, сьогодні існує кілька способів легалізації викрадених автомобілів. Один з них — метод двійників. В цьому випадку автомобіль віддають перекупникові, підбирається машина-клон необхідного року випуску, кольору, моделі і перебиваються номери двигуна і кузова. Але підбирають другий автомобіль обов'язково в іншому регіоні, де-небудь подалі, щоб мінімізувати ймовірність того, що машини-двійники зустрінуться.

Найпоширеніший варіант заробити для бандитів — це викрасти під повернення. У цьому випадку вони рідко зустрічаються з самим потерпілим, як правило, знаходять посередника в оточенні власника автомобіля.

Щоб зберегти своє рухоме майно, Сергій Прудченко радить залишати автомобілі на стоянці з охороною, блокувати педалі і рульове колесо блокувальними пристроями або вмонтувати де-небудь кнопку, що розриває одну з життєво важливих електричних ланцюгів автомобіля.

Цього року поліцейські затримали понад 350 груп угонщиків — Прудченко

Новини по темі