Мобільний додаток

Рада схвалила закон, що зобов'язує УПЦ МП перейменуватись

20.12.2018 р., 14:10

Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, які зобов'язують Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву, вказавши приналежність до Російської православної церкви.

Це рішення підтримали 240 депутатів з 226 необхідних, повідомляє офіційний портал парламенту.

"Закон зобов’язує релігійну організацію (об’єднання), яка входить до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала територію України, відображати її приналежність до релігійної організації (об'єднання) за межами України шляхом обов'язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації (об'єднання) з можливим додаванням слів "в Україні" та/або позначення свого місця в структурі іноземної релігійної організації, — йдеться у повідомленні.

Закон також визначає ознаки входження релігійної організації до таких релігійних організацій та зобов’язує відповідні релігійні організації протягом чотирьох місяців внести передбачені цим законом зміни до своєї офіційної назви та до свого статуту.

Читайте також — Багато священників УПЦ МП на місцях хочуть приєднатися до нової Української церкви — Павленко

Як повідомлялося, 15 грудня на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Єпіфанія предстоятелем Єдиної Помісної Православної Української церкви. Томос про автокефалію чекає новообраного предстоятеля у Стамбулі. Його передадуть 6 січня.

Водночас, синод Української Православної церкви Московського патріархату заборонив брати участь священикам в об’єднавчому соборі.

Новини по темі