Мобільний додаток

НБУ подав позов проти Коломойського на 6,6 мільярда гривень

19.12.2018 р., 12:59
Національний банк України подав позов у Швейцарії проти екс-акціонера Приватбанку Ігоря Коломойського на 6,64 млрд гривень.

Про це повідомляє прес-служба НБУ на своїй сторінці у Facebook.

"Національний банк 18 грудня подав судовий позов у Швейцарії проти екс-акціонера ПриватБанку Ігоря Коломойського на загальну суму 6,64 млрд грн", — йдеться у повідомленні.

У Нацбанку наводять 5 ключових тез стосовно судових суперечок Національного банку та колишнього співвласника Приватбанку: позов подано за місцем проживання Ігоря Коломойського до Першої інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви.

За інформацією НБУ, мета позову — стягнення з Коломойського заборгованості як з фінансового поручителя перед Національним банком за наданими Приватбанку кредитами рефінансування, адже усі намагання врегулювати питання погашення заборгованості в досудовому порядку не були успішними.

Нацбанк також готовий захищати свої права та інтереси не лише в міжнародних, але й в українських судах, щоб притягти Коломойського до відповідальності, яку він на себе взяв за договорами поруки, а українські суди вже 20 разів підтвердили правоту регулятора в спорах з майновими поручителями — компаніями, пов’язаними з екс-акціонером Приватбанку, на суму близько 1,2 млрд грн.

Нагадаємо, Приватбанк був зареєстрований 19 березня 1992 року. Першим головою правління банку і одним з його співзасновників був Сергій Тігіпко, основними акціонерами банку — його засновники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів підтримав пропозицію НБУ про перехід 100% акцій банку в державну власність через невиконання акціонерами програми докапіталізації.

Новини по темі