Мобільний додаток

Біологиня розповіла про користь обіймів

19.12.2018 р., 10:10

"Обніміться ж, брати мої. Молю вас, благаю!" - закликав нас Кобзар. До того самого закликають і сучасні науковці. Яка користь обіймів дізналися в програмі "ФізКультура".

Ведуча:

Дарія Озерна

Обійми нас заспокоюють. Обійми допомагають нам пережити стрес набагато краще ніж слова "заспокойся" чи "нічого страшного, чого ти переймаєшся", або солодощі і алкоголь. Річ у тому, що доторки викликають викид нейромедіатора окситоцину, відомого в народі як гормон любові. Одним із численних ефектів окситоцину є зниження виділення кортизолу, гормону, рівень якого при стресі зростає. 

Небажані доторки додають стресу. Треба бути обережними з обіймами і не лізти до людей просто так, адже небажені доторки, що порушують приватний простір, можуть стати додатковим стресом. Запитайте в людини, чи можна її обійняти, перш ніж дарувати окситоцин.

Емпатія є способом допомоги. Її прояв є іншим способом допомогти людині. Емпатія - це здатність зрозуміти, що відбувається з іншою людиною і показати, що ми це збагнули. Таке питання як "ти засмучений?", або "ти втомлений?", "ти чимось розчарована?" заспокоюють навіть малознайому людину. Бо ви її зрозуміли, і це - головне. А казати "нічого страшного" не можна, бо це знецінює емоції людини. 

Немовлят на руки брати можна й треба. Звісно, якщо малюків без крайньої потреби не виймати з люльки чи автокрісла, вони згодом звикнуть до цього і не проситимуть уваги. Але ж малята вимагають уваги і обіймів недарма. Крім давно відомого очевидного факту, що діти на руках заспокоюються, нещодавні дослідження в одному університеті США показали, що обійми впливають принаймні на 5 ділянок ДНК немовлят. ДНК залишається такою самою, але її активність змінюється на все життя і гени на цих ділянках залучено у роботу імунної системи та обміну речовин. Діти, які в перші три тижні життя недоотримали ручок, згодом мали імунні клітини із незрілим молекулярним профілем.

Отже, Кобзар як завжди має рацію, пам'ятайте про потужну силу обіймів і доречно їх застосовуйте!

Прослухати детальніше можете за посиланням

Новини по темі