Мобільний додаток

У судовій реформі прогрес незначний — Шевченко

16.12.2018 р., 19:15

У судовій реформі відбувся дуже невеликий крок вперед. Про це заявив в ефірі Українського радіо в програмі “Україна.Сьогодення” директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко.

“Наша організація є засновником кампанії “ЧЕСНО: фільтруй суд” і зокрема наші аналітики проводили аналіз всіх кандидатів до нового Верховного суду, до Антикорупційного суду, наступного тижня будемо презентувати аналітичні довідки про нових кандидатів у Верховний суд і наша загальна оцінка про судову реформу: відбувся дуже маленький крок вперед. Він нікчемний порівняно з тими проблемами, у яких знаходиться судова система і судова реформа”,— зазначив Тарас Шевченко.  

За його словами, однією з причин цьому є те, що в судову систему прийшло дуже мало нових кадрів.

“З судової системи пішло багато суддів, в тому числі тих, які потенційно були корупціонерами. З іншого боку, у судову систему прийшло дуже мало. Тобто нових людей, які тали суддями за останні 4,5 роки дуже невелика кількість. Зокрема, таких трохи з’явилося в новому Верховному судді, що є невеликим шансом на позитивні зміни, тим не менше, більшість — це старі судді”, — підкреслив він.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва 11 грудня поновив Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби України.

Екс-керівника ДФС Насірова звинувачують у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні. За версією слідства, впродовж 2015 року обвинувачений ухвалив низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у схемі компаній на близько 2 мільярди гривень. Насіров ці  звинувачення відкидає.

У березні 2017 року після тривалого судового засідання суд арештував Насірова з можливістю внесення застави у розмірі 100 мільйонів гривень. Через тиждень його дружина внесла заставу,  Насірова випустили із СІЗО.

 

Згодом Кабмін відсторонив Насірова від виконання обов'язків до закінчення  розслідування. У січні цього року його звільнили.

Слухати повну версію.

 

Новини по темі