Мобільний додаток

Хто такий Митрополит Київський і всія України Єпіфаній?

15.12.2018 р., 18:50

На Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Єпіфанія предстоятелем Єдиної Помісної Православної Української церкви. 

 

Єпіфаній (Сергій Думенко) — 39-річний Глава патріаршого намісника, Митрополит Переяславський і Білоцерківський Української православної церкви Київського патріархату.

Єпіфаній родом з Буковини. На відміну від багатьох колег в українських церквах, які навчались у Росії, майбутній предстоятель освіту здобував в Україні та у Греції.Єпіфаній має ступінь доктора богослов'я.

Митрополит розпочав  свою діяльність Рівненщині, де займався церковною журналістикою, а саме —  був редактор інтернет-проекту "Рівне Православне" та членом редколегії церковно-релігійної газети "Духовна нива". Згодом завідував катетдрою філології в Київській духовній академії.

У2008 році став секретарем Філарета, і як наслідок у березні 2008 року ставнамісником Видубицького монастиря, а вже в травні керувавсправами Київської Патріархії.

Єпіфанія називають людиною, яка була віддаленою від основних груп впливу в церкві та близькою до патріарха. Його знання грецької мови може бути суттєвим плюсом у світлі стосунків з Константинополем, адже все спілкування відбуватиметься цією мовою.

З іншого боку, Вселенський патріархат може вбачати в Єпіфанії своєрідну "тінь" Філарета та його неформальне "продовження", що, імовірно, не надто подобається Константинополю.

У 2009 році Філарет висвятив Єпіфанія у єпископи Вишгородські. Рішенням Архієрейського Собору УПЦ КП від 28 червня 2013 року є возведений в сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського та призначений Патріаршим намісником з правами єпархіального архієрея. З 13 грудня 2017 року має титул митрополит Переяславський і Білоцерківський.

Нагадаємо, сьогодні відбувся Об’єднавчий собор, на якому вирішувались питання створення єдиної помісної православної української церкви, її статут та предстоятеля.

Детальніше — На Об’єднавчому соборі вирішуватимуть питання створення єдиної помісної православної української церкви, її статут та предстоятеля — кореспондент Захарченко

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що об'єднавчий архієрейський собор, на якому буде створена українська помісна церква, відбудеться 15 грудня.

29 листопада синод Вселенського патріархату схвалив текст Томосу про надання автокефалії українькій церкві.

Пізніше предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет розповів, скільки архієреїв візьмуть участь в об'єднавчому соборі. Водночас, як повідомлялося, синод Української Православної церкви Московського патріархату заборонив брати участь священикам в об’єднавчому соборі.

На фото: Митрополит Єпіфаній 

Хто такий Митрополит Київський і всія України Єпіфаній?

Новини по темі