Мобільний додаток

Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви — Порошенко

15.12.2018 р., 16:23

Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви. Про це глава держави заявив 15 грудня під час Об’єднавчого собору українського православ’я.

 

"Константинопольська Матір-Церква реалізовує приналежну їй згідно з канонами місію – ввести автокефальну помісну православну церкву України як рівну серед рівних до родини помісних православних церков. Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви!" — заявив президент України.

 

Нагадаємо, сьогодні відбувається Об’єднавчий собор, на якому вирішуватимуть питання створення єдиної помісної православної української церкви, її статут та предстоятеля.

Детальніше — На Об’єднавчому соборі вирішуватимуть питання створення єдиної помісної православної української церкви, її статут та предстоятеля — кореспондент Захарченко

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що об'єднавчий архієрейський собор, на якому буде створена українська помісна церква, відбудеться 15 грудня.

29 листопада синод Вселенського патріархату схвалив текст Томосу про надання автокефалії українькій церкві.

Пізніше предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет розповів, скільки архієреїв візьмуть участь в об'єднавчому соборі. Водночас, як повідомлялося, синод Української Православної церкви Московського патріархату заборонив брати участь священикам в об’єднавчому соборі.

На фото: Петро Порошенко 

Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви — Порошенко

Новини по темі