Мобільний додаток

На Об’єднавчому соборі вирішуватимуть питання створення єдиної помісної православної української церкви, її статут та предстоятеля — кореспондент Захарченко

15.12.2018 р., 09:58

На Об’єднавчому соборі вирішуватимуть три питання: це створення єдиної помісної православної української церкви, її статут та предстоятеля. Про це повідомив кореспондент Українського радіо Євген Захарченко у спецефірі Українського радіо, присвяченого Об’єднавчому собору.

Ведуча:

Тетяна Дем’яненко

"За інформацією організаторів собору в ньому візьмуть участь 192 делегати", — повідомив  Євген Захарченко.

 

"На соборі вирішуватимуть три питання. Перше — це створення єдиної помісної православної української церкви. Має бути ухвалено статут, тому що екзархи Вселенського патріарха представлять договорені тексти, пропозиції до статуту, які були сформульовані напередодні синодом Вселенського патріархату. Ці пропозиції базуються саме на позиціях Томосу автокефалію і спрямовані на те, щоб цей Томос імплементувати в тіло статуту незалежної церкви", — зазначив кореспондент.

 

Він додав, що "те, що відбулось напередодні, 13 грудня, а це собор Київського патріархату, на якому вони обрали свого єдиного кандидата, він не має такої юридичної сили саме для Вселенського патріархату, тому що для нього взагалі такої церкви, як Київський патріархат не існує. За попередньою інформацією, кадндидатом від Київського партіархату є митрополит Єпіфаній"

 

Захарченко зауважив, що "обрання предстоятеля буде проведено у два тури. Перший — рейтинговий, а у другий тур вийдуть троє кандидатів, що наберуть найбільше голосів, і серед них буде обрано предстоятеля".

 

Кореспондент також наголосив, що "новообраний предстоятель має 6 січня у Константинополі від рук Вселенського патріарха Варфоломія отримати Томос про автокефалію, про законність утворення української православної церкви"

 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що об'єднавчий архієрейський собор, на якому буде створена українська помісна церква, відбудеться 15 грудня.

29 листопада синод Вселенського патріархату схвалив текст Томосу про надання автокефалії українькій церкві.

Пізніше предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет розповів, скільки архієреїв візьмуть участь в об'єднавчому соборі. Водночас, як повідомлялося, синод Української Православної церкви Московського патріархату заборонив брати участь священикам в об’єднавчому соборі.

 

Прослухати повну версію розмови. 

Фото: Milan Lelich

 На Об’єднавчому соборі вирішуватимуть питання створення єдиної помісної православної української церкви, її статут та предстоятеля — кореспондент Захарченко

Новини по темі