Мобільний додаток

Депутати не хочуть схвалювати законопроекти, де згадується гендер — експерт

13.12.2018 р., 17:28

Депутати не хочуть схвалювати законопроекти, де згадується гендер, переконаний експерт правозахисного ЛГБТ-центру "Наш світ" Андрій Кравчук. Про це він розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень".

Ведучий:

Роман Коляда

"Проблем з розробкою законопроектів немає, є проблеми з їх ухваленням, оскільки їх прийняття залежить від політичної волі. На жаль, наші депутати не бажають схвалювати будь-які документи, де згадується такі терміни, як "гендер", "сексуальна орієнтація" чи "гендерна ідентичність". Те ж саме відбувається і з правозастосуванням", — переконаний Кравчук.

Він також додав, що зміни в законодавстві мають відбутися шляхом внесення змін до Кримінального кодексу України.

"На жаль, цього досі не було зроблено, але Міністерство внутрішніх справ розробило відповідний законопроект, і зараз він проходить перевірку у юридичному департаменті. Його недоліком є те, що в ньому не згадано ознаки сексуальної та гендерної ідентичності щодо злочинів на ґрунті нетерпимості в Україні", — пояснює Кравчук.

За його даними, в останні роки деякі види злочинів на ґрунті нетерпимості в Україні стаються частіше. 

"Я не можу говорити про всі злочини на ґрунті нетерпимості, оскільки наш центр займається моніторингом злочинів щодо сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Але в останні роки злочини, зокрема проти ЛГБТ, проти ромів почастішали. Змінюється не тільки кількість злочинів, а й їхній характер. Стає більше агресивних нападів з завданням фізичної шкоди або навіть вбивствами", —  Андрій Кравчук.

Нагадаємо, правозахисний ЛГБТ-центр "Наш світ" презентував звіт "Злочини на ґрунті нетерпимості в Україні (2015—2018 роки). В організації стверджують, що злочини на ґрунті нетерпимості стають дедалі актуальнішою проблемою для українського суспільства – лише з початку 2018 року в Україні зросла кількість нападів на представників ЛГБТ-спільноти та етнічних груп.

 

Прослухати повну версію розмови.  

Новини по темі