Мобільний додаток

У світі ув'язнено 251 журналіста за професійну діяльність — Комітет із захисту журналістів

13.12.2018 р., 13:49

Уже третій рік поспіль за ґратами через свою професійну діяльність перебувають понад 250 журналістів, у тому числі 33 жінки.

Все частіше авторитарні режими використовують тюремне ув'язнення для придушення інакомислення, повідомляє Комітет із захисту журналістів.

Згідно з інформацією комітету, 70% журналістів із переліку були ув'язнені за звинуваченнями в антидержавній діяльності, 28% звинувачені в розповсюдженні "неправдивих новин".

Китай, Єгипет і Саудівська Аравія ув'язнили більше журналістів, ніж минулого року, а Туреччина залишається "головним тюремником" у світі третій рік поспіль. Там щонайменше 68 журналістів цього року відбували тюремне покарання через виконання своїх професійних обов’язків.

Також збільшилася кількість ув’язнених журналісток: за гратами перебуває 33 журналістки, четверо з яких висвітлювали питання прав жінок у Саудівській Аравії.

"Жахлива глобальна атака на журналістів, що посилилася за останні кілька років, не подає жодних ознак ослаблення", — вважає виконавчий директор Комітету із захисту журналістів Джоел Саймон.

За його словами, тиранам, які використовують тюремне ув'язнення для введення цензури, така поведінка не має сходити з рук.

Додамо, український журналіст Роман Сущенко, ув'язнений у Росії, згаданий Комітетом із захисту журналістів.

Кореспондента медіа-ресурсу "Укрінформ" Романа Сущенка затримало ФСБ Росії 30 вересня 2016 року в Москві, де він відвідував родичів. Українському журналістові було висунуто звинувачення у шпигунстві і 4 червня 2018 року Московський міський суд його засудив до 12 років колонії суворого режиму.

Читайте також — Володимир Фомічов: "Для Росії наші заручники - це лише інструмент впливу"

У списку комітету згадані тільки журналісти, які відбувають ув’язнення в державних в’язницях. У нього не включені ті, хто пропав безвісти або утримується неурядовими угрупованнями. Через це в доповіді не згаданий, зокрема, український журналіст Станіслав Асєєв, якого називають "арештованим проросійськими сепаратистами на сході України".

16 липня 2017 року бойовики "ДНР" розкрили місцезнаходження зниклого в Донецьку журналіста Асєєва. Журналіст зник 2 червня на території, контрольованій "ДНР". Його звинуватили у шпигунстві.

У світі ув'язнено 251 журналіста за професійну діяльність — Комітет із захисту журналістів

Новини по темі