war

Верховній Раді пропонують встановити покарання за незаконне носіння військової форми

4.12.2018 р., 10:57

Народні депутати та громадські активісти розробили законопроект, який передбачає адіміністративну та кримінальну відповідальність за незаконне носіння військової форми, підроблення державних нагород, а також плюндрування могил і пам’ятників, споруджених в пам'ять про захисників України. Про це в ефірі Українського радіо в програмі “Сьогодні.Зранку” повідомила голова громадської організації "Юридична сотня" Леся Василенко.

"Туди ж ми включили не тільки їх незаконне носіння, а й купівлю/продаж. Ми підвищили відповідальність, яка існує в чинному законодавстві, а також запропонували, щоб підробка державних нагород та державних відзнак також несли за собою відповідальність", — зазначила Леся Василенко.

За її словами, обмеження планується встановити лише на військову форму, а не на одяг, що її імітує.

"Адміністративна відповідальність не встановлюється за носіння форми, купленої, скажімо, в магазині “Мисливство і рибальство”. Це має бути саме форма одягу камуфляж певного встановленого зразка, який зараз використовується Збройними силами України та іншими військовослужбовцями, а також на ньому повинні бути інші знаки розрізнення, які затверджені відповідними наказами", — повідомила юристка.

Законопроект №9217, зареєстрований у Верховній Раді у жовтні цього року, розробленний за ініціативи групи народних депутатів спільно з громадською організацією "Юридична сотня".

Зазначимо, сьогодні відбудеться круглий стіл «Формування поваги до військовослужбовців: відповідальність за незаконне носіння військової форми, державних нагород та наругу над місцем поховання захисників України», на якому законопроект буде презентовано.

На сьогодні в українському законодавстві не передбачено ні кримінальної, ні адміністративної  відповідальності за незаконне носіння військової форми та підробку державних нагород.

Слухати повну версію.

Верховній Раді пропонують встановити покарання за незаконне носіння військової форми

Новини по темі