Мобільний додаток

Порошенко вніс в Раду закон про проведення виборів під час воєнного стану

3.12.2018 р., 15:23

Президент України Петро Порошенко вніс пропозицію про проведення місцевих виборів навіть під час воєнного стану.

Про це свідчить законопроект №9357 на офіційному порталі Верховної Ради.

У коментарі до законопроекту зазначено, що він зареєстрований 3 грудня. На даний момент текст документа відсутній, але сам проект визначений як невідкладний.

Як повідомила у Фейсбук представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко, цей законопроект передбачає не скасовувати через введення воєнного стану місцеві вибори, які призначені на 23 грудня. За її словами, законопроект ще раз підтверджує відсутність обмежень прав і свобод українців при режим воєнного стану.

"Пропонується дію ч.1 ст.19 Конституції України не поширювати на місцеві вибори. Це дозволить вирішити питання з виборами в ОТГ, — написала вона.

Вона також додала, що згідно з законопроектом, поданим президентом, жодні права і свободи громадян порушуватися не будуть.

Нагадаємо, 29 листопада Центральна виборча комісія ухвалила рішення про скасування виборчого процесу в об'єднаних територіальних громадах 10 областей України, в яких введено воєнний стан.

Новини по темі — Запровадження воєнного стану в Україні: що варто про це знати

Наприкінці листопада цього року в Азовському морі російські силовики затримали три українські кораблі, звинувативши українських моряків в порушенні кордону. У зв'язку з цим з 26 листопада до 26 грудня на частині України запровадили воєнний стан.

Новини по темі