Мобільний додаток

Військова Берлінська: ми працюємо над зміною ставлення до праці жінок і їхньої ролі в суспільстві

1.12.2018 р., 09:35

Права жінок  в українському війську в програмі "Права людини понад усе" обговорювали з військовою і громадською діячкою, засновницею ініціативи "Невидимий батальйон" Марією Берлінською.

Ведуча:

Ірина Славінська

Навіщо була потрібна пропозиція до парламенту додавати до привітання "товаришу пане" звернення "товаришко пані"?

 Це потрібно для того, щоб підкреслити видимість жінок. В тому була й суть назви проекту "Невидимий батальйон", адже жінки були невидимими. Зараз ми намагаємося показати, що вони є, що вони так само воюють, виконують свої посадові обов'язки на рівні. Такі звертання підкреслюють присутність жінок.

Будь-який військовий може просто так почати використовувати фемінітиви?

— Серед прогресивних людей такі речі поширюються досить швидко, а згодом всі інші до цього доєднуються.

Як так склалося, що жінки в 2014 році потрапили на фронт?

— Жінки прийшли туди добровольцями. Кожна приймала для себе рішення. Хтось відчував сили у волонтерстві, а хтось поїхав на фронт захищати країну. Армія та країна в цілому не були готові до приходу жінок, тому важливі посади були для них закритими. Спочатку було зроблено багато досліджень на тему, випущено календар та фотопроект про жінок на фронті. Було декілька юридичних досліджень для того, аби жінки могли професійно розвиватися у війську.

Які ще обмеження є для жінок у війську?

— Насправді, їх дуже й дуже багато. Наприклад, розширення посад відбулося тільки на 63 позиціях, хоча їх загалом близько 1000. Військова освіта на багатьох спеціальностях є забороненою для дівчат, в нас немає військових ліцеїв для них. Загалом, таких перепон існує ще досить багато. Жінок не допускають до прийняття важливих стратегічних рішень, але, незважаючи на це, потік жінок до армії є досить значним.

Можливо, ви хотіли б внести зміни в трудове законодавство щодо прав жінок у війську?

— Хочеться наголосити, що ми працюємо над зміною ставлення до праці жінок та їхньої ролі в суспільстві. Завдяки "Невидимому батальйону" ця тема є більше на слуху. Справа не лише в жінках у війську, а загалом в зміні ставлення до важливості праці та ролі жінки. 

Фото взяте з ФБ Марія Берлінська

Прослухати детальніше можете за посиланням 

Військова Берлінська: ми працюємо над зміною ставлення до праці жінок і їхньої ролі в суспільстві

Новини по темі