Мобільний додаток

До окупованого Криму пропускатимуть лише за українськими документами — ДПСУ

29.11.2018 р., 15:47

Адміністративну межу з тимчасово окупованим Кримом можна перетнути винятково за українськими документами, заявив перший заступник голови Держприкордонслужби Василь Серватюк.

Він наголосив, що у зв’язку із введенням правого режиму воєнного стану ніяких перешкод для громадян України у перетині кордону немає.

"Наші громадяни можуть безперешкодно перетинати лінію державного кордону, звісно, дотримуючись закону. Також ДПСУ особливу увагу приділяє особам, які входять до груп ризику, та поглиблено оглядає транспорт. Адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом можна перетнути винятково за українськими документами", — сказав Серватюк, якого цитує прес-служба Державної прикордонної служби України.

Нагадаємо, у зв'язку з захопленням українських кораблів в Азорвськоиму морі з 26 листопада по 26 грудня в частині України запроваджений воєнний стан. Зокрема у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській , Запорізькій областях і внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Як повідомили у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран українського рейдового буксиру. Російські сили відкрили вогонь, внаслідок цих дій шестеро українських військових зазнали поранень.

Українські кораблі захопили спецпризначенці Росії. У ФСБ Росії заявили про порушення українськими кораблями кордоні і підтвердили затримання українських військових. Згодом стало відомо, що захоплені кораблі перебувають в Керчі. Суд в окупованому Криму заарештував 24 українських моряків. 

Новини по темі