Мобільний додаток

Вселенський патріархат затвердив проект статуту української церкви

29.11.2018 р., 19:24

Синод Вселенського патріархату в Стамбулі затвердив проект конституційного статуту  Української церкви.

 
"У контексті попереднього рішення Вселенського патріархату щодо надання автокефалії українській церкві та в очікуванні видачі томосу Синод схвалив проект конституційного статуту Української церкви", — йдеться у повідомленні на сайті Веленського патріархату.
 
Крім того, дату проведення об'єднавчого собору ще не визначили. 
 
27 листопада у Стамбулі почалося триденне засідання синоду Вселенського патріархату.  11 жовтня синод вирішив продовжити процедуру надання Томосу Україні. Також синод визнав незаконною анексію Київської митрополії у 1686 році і зняв з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета анафему.

 

У квітні президент Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати Томос про єдину помісну православну церкву в Україні, і закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу. Згодом депутати підтримали це президентське звернення.

Докладніше — Об’єднання українських православних церков відбудеться добровільно

Раніше повідомлялося, що об'єднавчий собор української православної церкви має відбутися в грудні 2018 року.

В Україні мають скликати собор архієреїв, куди приїдуть представники Київського патріархату, автокефальної церкви, а також священики української православної церкви московського патріархату, які захочуть долучитися до єдиної помісної церкви.

Проте 13 листопада Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату наголосив, що процес надання Томосу про автокефалію є "штучним і нав’язаним ззовні".

 

  Вселенський патріарх Варфоломій, фото - ЕРА

Вселенський патріархат затвердив проект статуту української церкви

Новини по темі