Мобільний додаток

У Стамбулі має розпочатися синод, на якому обговорять Томос для України

27.11.2018 р., 09:50

У Стамбулі сьогодні починається триденне засідання синоду Вселенського патріархату, на якому, як очікується, ухвалять рішення про затвердження Томосу про автокефалію для української церкви а також визначать дату проведення об’єднавчого собору в Україні.

Нагадаємо, 17 квітня президент Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати Томос про єдину помісну православну церкву в Україні, і закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу.
 
19 квітня народні депутати підтримали звернення президента до Вселенського патріарха про надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

Священний синод Вселенського патріархату 11 жовтня вирішив продовжити процедуру надання Томосу Україні. Також синод визнав незаконною анексію Київської митрополії у 1686 році і зняв з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета анафему.

Докладніше — Об’єднання українських православних церков відбудеться добровільно

Раніше повідомлялося, що об'єднавчий собор української православної церкви відбудеться в грудні 2018 року.

За словами фанаріону Вселенського патріархату, поки що триває процес підготовки святої ради Православної церкви України, а конкретна дата собору буде оголошена під час священного синоду Вселенського патріархату 27-29 листопада 2018 року.

У Стамбулі має розпочатися синод, на якому обговорять Томос для України

Новини по темі